Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 07.11.2017 - 23:01

Výroční série mikrofonu Neumann U87 Rhodium Edition

Od zahájení výroby legendárního kondenzátorového mikrofonu Neumann U87 uběhlo už padesát let. Berlínská značka Neumann se kulaté výročí výjimečného modelu, jenž se v průběhu času stal etalonem nejvyšší třídy tohoto segmentu a vzorem pro řadu mikrofonů konkurenčních výrobců, rozhodla připomenout speciální sérií s označením U87 Rhodium Edition.

Jak vyplývá z názvu, tělo výroční edice je potaženo rhodiem, což je drahý kov stříbřitě bílé barvy, vyznačující se mimořádnou chemickou stabilitou a schopností výrazně odrážet světlo, což z něj vedle ideálního materiálu do profesionálních teleskopických dalekohledů a optických systémů dělá také magnet otisků prstů.

Nicméně v Neumannu mysleli téměř na vše a tak šťastný majitel najde v hliníkovém kufříku kromě samotného mikrofonu, shockmount držáku EA87 a certifikace s podpisem prezidenta společnosti Wolfganga Fraissineta také pár rukavic, což v tomto případě může odrážet jak pověstnou německou preciznost tak i téměř britský smysl pro humor.

Výroční série mikrofonu Neumann U87 Rhodium Edition, vycházející ze známého modelu U87 Ai (viz video), bude vyrobena v limitované řadě čítající celkem 500 kusů a první z nich by se v těchto dnech už měly začít objevovat na pultech evropských obchodů s cenovkou pohybující se okolo 3 600 eur, což není zrovna malá částka, ovšem v tomto případě si kromě mikrofonu té nejvyšší kvality pořizujete speciální verzi se sběratelskou hodnotou.

Tagy Neumann Neumann U87 Rhodium Edition Neumann KH 80 DSP A G
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY