Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Neumann MT 48: luxusní USB karta s dotykovým displejem

Německá značka Neumann je známá výrobou špičkové studiové techniky, a to především vysoce ceněných mikrofonů, které je možno slyšet na nepřeberném množství alb interpretů a kapel různých žánrů. Renomovaný výrobce se letos rozhodl rozšířit svou nabídku také o zvukové karty a uvedl na trh svůj první desktopový USB model v podobě prémiového rozhraní MT 48, určeného pro studiové i domácí nahrávání, streamování a další aplikace.

Vývojáři Neumannu spolupracovali na vzniku této karty se švýcarskou společností Merging Technologies, která před třemi lety představila model Anubis, jenž se stal designovou předlohou nového rozhraní MT 48. K dispozici je dvojice kombinovaných mic/line XLR/jack vstupů s kvalitními předzesilovači a na čelní straně robustního šasi najdeme dva jackové inst/line vstupy 3/4 (dynamické rozpětí 135 dB, gain +66 dB, vstupní impedance 1/2 MOhm)

Základní výstupy jsou řešeny dvěma XLR konektory, stejným počtem jackových linkových zdířek a také dvojicí sluchátkových výstupů. Podle informací Neumannu byl dynamický rozsah nízkošumových mikrofonních preampů s gainem až 78 dB a max. úrovní SPL 136 dB optimalizován v kombinaci se studiovými monitory řady KH-Line a firemními sluchátky.

Kromě standardní konektivity je integrováno připojení ADAT/SPDIF nebo AES67/Ravenna (Ethernet), nechybí MIDI / GPIO ve formě standardních 6.3 mm jacků a dva porty USB-C, obstarávající napájení a přenos dat. Editaci usnadňuje zmíněný barevný dotykový displej, nejnovější AD/DA převodníky dodala firma Merging Technologies a integrovaný DSP processing zahrnuje mix, plně parametrický čtyřpásmový ekvalizér a třícestný dynamický procesor (gate, kompresor, limiter) na každý kanál plus vysoce kvalitní reverb. Díky unikátní technologii duálního výstupu lze současně nahrávat wet i dry signály, takže v případě potřeby se lze vrátit k nezpracované záloze.

Model Neumann MT 48 je dodáván společně s měkkým převozním pouzdrem, datovými kabely USB-A / USB-C a externím napájecím zdrojem s konektorem USB-C. Oficiální evropská cena profesionální zvukové karty 12 x 16 (32-bit/192 kHz) atakuje hranici 2000 eur. Rozměry: 370 x 100 x 170 mm, hmotnost: 1.58 kg.

Tagy Neumann Neumann MT 48

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY