Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Neumann NDH 30: nová studiová sluchátka s otevřenou konstrukcí

NDH 30 z produkce berlínské společnosti Neumann jsou circumaurální sluchátka s otevřenými zády, vynikajícím rozlišením detailů a vysoce přesným stereofonním zobrazením s ostrou lokalizací. Lineární zvuková scéna a skvělá přechodová odezva je doporučují pro nejnáročnější aplikace, jako je mixáž a mastering. Výrobce udává, že model NDH 30 byl vyvinut s cílem zpřístupnit ve sluchátkové podobě referenční zvuk studiové monitorovací sestavy Neumann, dokonale zkalibrované prostřednictvím firemního systému MA 1 (Automatic Monitor Alignment).

Kvalitní konstrukce z pružinové oceli a hliníku i příjemné manipulační vlastnosti jsou z velké části stejné jako u NDH 20, ale vzhledem k otevřené koncepci „třicítek“ fungují dynamické 38 mm velké měniče u dané verze jako akustické dipóly. To umožňuje optimálně rozvinout jejich vysoce kultivované zvukové vlastnosti: extrémně rychlou přechodovou odezvu, sušší basy, nezabarvené středy a transparentní výšky. Jinými slovy, NDH 30 nemá žádné zabarvení zvuku, ale reprodukuje signál v poměru 1:1.

Za svou vynikající linearitu vděčí NDH 30 mimo jiné frekvenčně selektivním absorbérům, které eliminují přílišné zdůraznění vysokých frekvencí, jež u mnoha jiných sluchátek někdy vede především v případě mixáže k nesprávným rozhodnutím. Pro minimalizaci přeslechů kanálů jsou NDH 30 dodávána s kvalitním, vnitřně vyváženým a látkou potaženým odnímatelným kabelem. Sluchátka jsou ideální také pro vytváření binaurálních mixů včetně počítačových her, VR apod.

Samozřejmostí je konzistence a spolehlivost projevu, zaručené extrémně přísnými tolerancemi, kdy každé sluchátko zní naprosto stejně, a model navíc nabídne kompatibilitu zvuku i mixu s reproduktory řady KH-Line. Frekvenční rozsah sluchátek s impedancí 120 ohmů, zkreslením THD <0.03 % (1 kHz / 100 db SPL), jmenovitým výkonem 200 mW a maximálním výkonem 1000 mWh, se pohybuje v mantinelech 12 Hz – 34 kHz, citlivost činí 104 dB SPL/1kHz/1Vrms.

Referenční sluchátka Neumann NDH 30 o hmotnosti 352 g s neodymovými drivery a vyměnitelnými pěnovými náušníky potaženými látkou jsou na evropském trhu dostupná za cenu atakující hranici 630 eur. Model se skládací konstrukcí je kromě kabelu dodáván také s měkkým převozním pouzdrem a adapterem TRS/miniTRS

Tagy Neumann Neumann NDH 30

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY