Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroční kolekce baskytar Sandberg California 20th Anniversary

Hudební obchod Kytary.cz letos slaví 20 let od svého vzniku a toto kulaté výročí se úspěšný prodejce rozhodl připomenout exkluzivní limitovanou edicí baskytar Sandberg California 20th Anniversary. Kolekce, vycházející ze série California II Passive, je tvořena čtyř a pětistrunnými modely TT4 HG Alder/Ash, TT5 HG Alder/Ash, TT4 HCR Alder/Ash a TT5 HCR Alder/Ash v klasickém či relic provedení laku Pantone Red, jehož odstín byl speciálně namíchán podle hlavní firemní barvy Kytary.cz.

Nástroje inspirované konstrukcí i zvukem tradičního Fenderu Jazz Bass disponují olšovým nebo jasanovým korpusem, jehož vykrojení spodního rohu je přizpůsobeno pro pohodlnější přístup k vyšším polohám. Krk z jednoho kusu javoru s C-profilem, připevněný k tělu pomocí šesti vrutů, prošel tepelnou úpravou vylepšující mechanické i rezonanční vlastnosti dřeva.

Hmatník z palisandru nebo „pečeného“ javoru o radiusu 14 palců nabízí 22 jumbo pražců doplněných obdélníkovými pozičními značkami a na oktávové poloze najdeme nápis XX Limited. Ke kovovému nultému pražci s vyfrézovanými drážkami je přiřazen grafitový ořech šitoký 39.5 mm respektive 45 mm v případě pětistrunných verzí. Menzura činí klasických 864 mm (34 palců).

Německý výrobce osadil danou edici dvojicí pasivních single coilů Sandberg SC s magnety Alnico 5, přispívajícími k transparentnímu, detailnímu podání tónu a charakteristickému Jazz Bass soundu. Ovládání sestává z celkové hlasitosti, tónové clony a potenciometru Blend, sloužícímu k plynulému nastavení poměru obou snímačů.

Struny kotví v top-load kobylce Sandberg s masivní základnou, vyfrézovanými šachtami usnadňujícími výměnu strun a nastavit je možno i jejich rozteč. Hlavice nese trámcový srážeč a odlehčené ladicí strojky s otevřenými mechanikami a velkými trojlistými rondely. Kovové komponety mají podle konkrétního modelu lesklý chromovaný nebo patinovaný povrch.

Na českém trhu jsou basy Sandberg California 20th Anniversary TT4 HG Alder/Ash dostupné za cca 59400 Kč, verze TT5 HG Alder/Ash vyjdou na cca 62100 Kč, TT4 HCR lze pořídit za cca 65600 Kč a pětistrunné varianty TT5 HCR nesou cenovku okolo 68400 Kč. K nástrojům je dodáváno kvalitní měkké pouzdro, servisní klíče atd. První přiložené video demonstruje typově příbuznou limitovanou sérii z roku 2019, druhý záznam přibližuje standardní model California TT Passive.

Tagy sandberg Sandberg California 20th Anniversary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY