Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 18.06.2021 - 00:01

Výroční kity Pearl President Phenolic a Deluxe

Legendární bicí Pearl President Phenolic a President Deluxe se v rámci oslav 75. výročí založení firmy dočkaly znovuzrození v podobě reissue sérií. Tímto krokem se Pearl ohlíží za historií společnosti založené v roce 1946 a oživuje jednotlivé milníky svého portfolia, které pomáhaly definovat sound moderní hudby. Na začátku byly bubny a hardware vyráběny hlavně jako OEM verze pro více než třicítku jiných značek, ale v roce 1966 nastal čas, aby se na scéně objevila první edice President nesoucí logo Pearl.

Třímístný kit President Phenolic PSP923PX/C, tvořený basovým bubnem s rozměry 22 x 14 palců, tomem 14 x 5.5 palců a floor tomem 16 x 16 palců, je vyroben z hermeticky formované fenolové pryskyřice o síle 4/4.5 mm produkující artikulovaný tón se silnou projekcí. Použity byly třikrát ohýbané 2.3 mm ráfky SuperHoop II a osazení sestává z blan Remo Ambassador a Power Stroke 3.

Pearl se počínaje základní koncepcí a konče skriptem původního loga snažil v každém detailu přenést na reissue sérii původní prvky vintage modelu, včetně mušlí „battleship“, vnitřních tlumičů apod. Basový buben je vybaven nožičkami Gullwing a držákem činelového stojanu. Sada je uložena v kufřících Nomad a za cca 340 eur lze dokoupit snare 14 x 5.5 palců. Cena kitu v úpravě Pearl White Oyster, který je součástí limitované řady čítající 100 kusů, se pohybuje okolo na 2700 eur.

Edice President Deluxe disponuje obdobnými komponenty jako varianta Phenolic, ale pro stavbu skeletů bylo použito dřevo Lauan (Meranti, filipínský mahagon, 6 vrstev, 7.5 mm) s temnějším zvukovým charakterem a objemným tónem. „Korpusy z Lauanu byly základem pro to, co se stalo známým jako 'The MIJ (Made in Japan) Sound',“ říká Kevin Packard, marketingový manažer Pearlu. „I když byla část hardwaru aktualizována, bubny President Deluxe si stále a v plné míře udržují zvukové vlastnosti originálu.“

Sady jsou dostupné ve dvou třímístných konfiguracích: PSD923XP/C – BD 22” x 14”, T 13” x 9”, FT 16” x 16”, nebo kompaktnějším provedení PSD903XP/C – BD 20” x 14”, T 12” x 8”, FT 14” x 14”. V továrně bubny obuli blánami Remo UT CS „Black Dot“, Ambassador a Smooth White Coated. Vybírat je možno z fóliových úprav Desert Ripple či Ocean Ripple a stejně jako u verze Phenolic jsou připraveny i samostatně prodejné snare 14 x 5.5 palců. Evropská cena kitu Pearl President Deluxe atakuje hranici 1700 eur.

Tagy Pearl Pearl President Phenolic Pearl President Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY