Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 05.04.2018 - 00:01

Výkonné akustické kombo era 2 od Hughes & Kettner

Loni uvedla firma Hughes & Kettner na trh svůj vůbec první model akustického komba s označením era 1, které získalo řadu ocenění v testech prestižních muzikantských magazínů, což byl možná jeden z důvodů, proč německý výrobce po krátké době přichází s druhou generací tohoto prémiového aparátu nazvaného prostě era 2.

Novinka sdílí s předchozí verzí preampovou sekci i efektovou výbavu, ale na rozdíl od původního modelu je era 2 vybavena koncovým stupněm poskytujícím masivní výkon 400 W, přenos zvuku obstarávají dva osmipalcové, středobasové woofery, doplněné palcovou hornou a rozměry skříně povyrostly na 350 x 475 x 290 mm.

Zatímco menší kombo era 1 je určeno především pro ozvučení kytary a zpěvu, tak druhá generace této edice, u jejíhož zrodu stál opět renomovaný designer Michael Eisenmann, zvládne díky modifikacím ozvučit i akustickou baskytaru, kontrabas, perkuse a další nástroje vyžadující dostatečný objem a projekci nízkých pásem.

Hlavní kanály 1 a 2 disponují duálními XLR/jack vstupy pro mikrofon nebo nástroj a každý z nich nabízí třípásmové korekce, gain, tlačítka pro volbu citlivosti, režimu ekvalizace, funkcí Shape a Mute plus efektovou jednotku se studiovými dozvuky, modulacemi (celkem 16 programů - několik typů delaye, reverbu, chorus, flanger) a jejich kombinacemi.

Na panelu najdeme také hlasitost třetího kanálu pro Aux In a možnost zapojení i čtvrté větve nabízí konektor send umístěný stejně jako další vstupy a výstupy (ef. smyčka, footswitch, Aux In optika, Line Out, DI Out) na zadní straně šasi. Master sekce je osazena potenciometrem hlasitosti a vypínatelným notch filtrem pracujícím na frekvencích 40 až 180 Hz.

Akustické kombo Hughes&Kettner era 2 bude dodáváno ve dvou designových úpravách - vybrat si lze standardní verzi s odolným černým lakem nebo elegantní variantu, jejíž box je vyroben z lakované překližky. Spodní strana skeletu je uzpůsobena k připevnění externího stojanu a v zadní ozvučnici je integrována jednoduchá opěrka pro naklopení komba a zlepšení poslechového úhlu. Cena novinky se na českém trhu pohybuje okolo 35 000 Kč.

Tagy Hughes & Kettner Hughes & Kettner era 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY