Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 05.01.2018 - 00:01

Všestranný USB mikrofon M-Audio Uber Mic

Společnost M-Audio posiluje své produktové portfolio o flexibilní kondenzátorový USB mikrofon M-Audio Uber Mic nabízející kromě studiové kvality záznamu, profesionálních parametrů a přímého mixu také čtveřici směrových charakteristik. Novinka si poradí jak s nahráváním vokálů, tak i elektrických nebo akustických nástrojů včetně bicích a je vhodná i pro mluvené slovo, podcasting apod.

Základem Uber Micu je soustava tří membrán, každá o průměru 16 mm, jež je doplněna šestnáctibitovými A/D převodníky se samplovací frekvencí až 48 kHz. Frekvenční rozsah je dán rozmezím 30 Hz až 20 kHz, citlivost se pohybuje na hranici -45 dB (0 dB = 1V/Pa @ 1 kHz) a maximální SPL dosahuje hladiny 120 dB.

Přímo na těle mikrofonu osazeného malým displejem lze plynule nastavovat citlivost a volit mezi čtyřmi režimy - kardioidním pro zachycení signálu z jednoho zdroje s eliminací okolních ruchů, všesměrovým (Omni) s identickou citlivostí na všech úhlech, což tento mod předurčuje pro práci s prostorem a nahrávání více nástrojů současně, křivkou 8 ideální pro současný záznam dvou samostatných zdrojů a stereo režimem, kdy pravá strana a levá strana mikrofonu vytváří reálný stereofonní obraz.

Kromě toho je v mikrofonu zabudován sluchátkový zesilovač (výkon 30 mW / 48 Ohm, rozsah 20 Hz - 20 kHz) s potenciometrem hlasitosti a mini-jackovým výstupem, díky ovládání USB/direct mixing odpadají jakékoliv problémy s latencí a nechybí ani praktická funkce Mute aktivovaná kulatým tlačítkem s integrovanou diodou.

Na spodní straně šasi je umístěn sluchátkový výstup, port mini-USB a také šachta se závitem pro připevnění k mikrofonnímu stojanu. M-audio Uber Mic bude dodáván společně se speciálním desktopovým stojanem, redukcí a USB kabelem. Novinka, kompatibilní s platformami Windows (W7 a novější) i Mac (OS 10.10.5 a novější), by se v těchto dnech už měla začít objevovat na českém trhu, kde byla její cena nastavena okolo hranice 3 000 Kč.

Tagy M-Audio M-Audio Uber Mic kondenzátorový mikrofon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY