Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vox amPlug a MV50 Brian May

Málokterý kytarista má tak signifikantní tón jako Brian May z Queen, jenž svého typického soundu s masivní středy a zpěvnými výškami dosahuje pomocí podomácku stavěné kytary Red Special s trojicí singlů a několika komb Vox AC30. Pro příznivce Mayova zvuku připravila firma Vox finančně dostupnější a také skladnější řešení v podobě kompaktního zesilovače MV50 Brian May a miniaturního sluchátkového aparátu amPlug Brian May, k němuž lze, stejně jako k MV 50 BM, přikoupit i rozměrově odpovídající box.

Vox amPlug Brian May nabízí emulaci lampového komba AC30 s přepínatelným treble boostem a tři vestavěné efekty – Brighton Rock delay, phaser a chorus. Nechybí ani rytmická sekce s řadou patternů, včetně známého dupání a tleskání ve skladbě We Will Rock You. Kromě sluchátkového výstupu, použitelného i pro zapojení kabinetu, zde najdeme vstup Aux In usnadňující domácí cvičení a jamování. Napájení obstarávají dvě tužkové AAA baterie s průměrnou výdrží okolo 15 hodin nepřetržitého provozu. Rozměry: 87 × 33 × 39 mm, hmotnost 40 g.

Dospělejší zesilovač Vox MV50 Brian May, využívající patentovanou technologii postavenou na speciální elektronce Nutube 6P1, disponuje výkonem 50 W RMS při impedanci 4 ohmů (25W / 8Ohm, 12.5W / 16Ohm) a opět poskytne sound komba Vox AC30 s možností aktivace treble boosteru KAT (Knight Audio Technologies). Podle všeho je tón MV50 navzdory jeho skromným rozměrům tak autentický, že May odvážně prohlásil, že si ho vezme na budoucí turné, aby zjistil, jak funguje v pódiových podmínkách.

Čelní panel je vyhrazen nástrojovému vstupu, podsvícenému ručičkovému VU-meteru a ovladačům Gain, Tone, Volume. Zadní strana šasi nese sluchátkový/linkový výstup, zdířku pro 19V DC adapter, spínač boostu, přepínače ekonomického režimu a Standby / On, hlavní výstup s volbou impedancí a korekční EQ switch s mody Flat / Deep. Rozměry: 135 × 75 × 100 mm, hmotnost: 550 g. Adapter je součástí balení.

Jak už bylo zmíněno, oba zesilovače jsou dostupné buď samostatně nebo jako limitované edice paketů se stylovými kabinety. Ceny: Vox amPlug Brian May cca 1550 Kč, MV50 Brian May cca 250 dolarů, set amPlug BM + box (aktivní, 2W, 1x3“) cca 150 dolarů, sada MV50 BM + box (pasivní, 25W / 8Ohm, 1x8“) cca 400 dolarů.

„Chci, aby muzikanti mohli dostat zvuk, který slyšíte na stadionových show, do svého obývacího pokoje, a to tyto produkty splňují. Doufám, že pro lidi budou inspirativní,“ řekl na adresu novinek Brian May.

Tagy vox Vox amPlug Brian May Vox MV50 Brian May

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY