Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.04.2020 - 00:01

Vokální harmonizer Joyo R-16 Vocal Lab

Novinka s označením R-16 Vocal Lab, která kombinuje jednoduše ovladatelný harmonizer s reverbem, představuje první vokální multiefekt z produkce čínské značky Joyo Audio. Pedálový multiefekt je uzpůsoben pro použití různých typů mikrofonu, je osazen symetrickým linkovým výstupem a svou funkci zastane jak na koncertních pódiích, tak při domácím nahrávání nebo cvičení.

Encoderem Key Select lze vybírat z 12 klíčů s přepínáním durových a mollových tónin, jejichž názvy se zobrazují na displeji, pomocí parametru Harmony dostává uživatel přístup k 9 režimům harmonizeru a pro plynulé nastavení poměru čistého a efektovaného signálu je zde malý potenciometr Harm Mix. Přímočaře řešený reverb nabízí dozvuky Small, Medium a Large.

Na pravém boku šasi má své místo mikrofonní XLR konektor s tlačítkem pro phantomové napájení 48V, citlivost obvodu je korigována ovladačem Mic Gain a na protější straně najdeme symetrický výstup s odepínáním uzemnění. Nechybí ani nástrojový vstup, port micro USB (firmware), minijackový Aux In a sluchátková zdířka.

Ke zmíněnému stereofonním Aux vstupu je přiřazeno tlačítko okruhu Center Silence, který je u některých nahrávek (v závislosti na konečném mixu daného tracku) schopen odstranit z přehrávané skladby zpěvovou linku. Footswitche Harmony a Reverb je možné využít v klasickém nebo momentary režimu.

Jednotlivé harmonizační mody jsou rozděleny do následujících kategorií:

1 Unison – paralelní hlas s identickou výškou tónu a jemným zpožděním vytvářejícím chorusový efekt a objemnější zvuk
2 Low – k originálnímu signálu je přidána spodní kvarta
3 High – k originálnímu signálu je přidána tercie
4 Low & High – k originálnímu signálu je přidána spodní kvarta a tercie
5 Lower – k originálnímu signálu je přidána spodní sexta
6 Higher – k originálnímu signálu je přidána čistá kvinta
7 Lower & Higher – k originálnímu signálu je přidána spodní sexta a čistá kvinta
8 Low & Lower – k originálnímu signálu je přidána spodní kvarta a sexta
9 High & Higher – k originálnímu signálu je přidána tercie a čistá kvinta

Hodnoty tercií a sext jsou samozřejmě závislé na durové či mollové tónině (iónský nebo aiolský církevní mod – 3, 6 nebo b3, b6).

Vokální procesor Joyo R-16 Vocal Lab o rozměrech 130 x 110 x 50mm a hmotnosti cca 420 g je vzhledem k vyššímu proudovému odběru napájen výhradně 9V adapterem a stejně jako ostatní efekty z firemní kolekce R-Series disponuje vypínatelnými diodovými proužky lemujícímí hrany šasi. Evropská cena se pohybuje okolo 140 eur.

Tagy Joyo Audio oyo R-16 Vocal Lab
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY