Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 12.11.2015 - 23:01

Vintage V6H a V6P: straty s výborným poměrem cena/výkon

Společnost JHS (John Hornby Skewes & Co. Ltd) z britského Leedsu uvádí na trh dvojici novinek z oblíbené řady Reissued Series značky Vintage, která si u mnoha muzikantů získala renomé nadstandardně kvalitních nástrojů za velmi příjemnou cenu. Nové straty Vintage V6P a V6H se od klasických modelů z edice V6 liší především jiným typem snímačů a javorovým topem.

Korpusy obou kytary tvoří olšová základna, na kterou je nalepena horní deska ze dvou plátů javorové dýhy s plamínkovou kresbou. Šroubovaný javorový krk nese palisandrový hmatník s 22 pražci medium jumbo. Typicky fenderovská menzura činí 25.5 palce a oproti originálnímu Stratocasteru zde nenajdeme vaničku s výstupním jackem, ten je umístěn na spodní hraně těla.

Model Vintage V6H je osazen krkovým a středním singlem WHS z dílny známého návrháře Trevora Wilkinsona a stejné značky je i kobylkový humbucker WHHB. Ovládání sestává ze společného potenciometru hlasitosti, dvou tónových clon a pětipolohového přepínače. V nabídce se objeví typ s pevnou kobylkou Wilkinson WVFS doplněný vintage strojky WJ55 a varianta s vibratem Wilkinson WVC s uzamykatelnými ladicími mechanikami WJ55 E-Z-LOK.

Verze Vintage V6P je na rozdíl od předchozího nástroje vybavena trojicí snímačů Wilkinson WP90SK, které, jak už název napovídá, konstrukčně vycházejí ze snímače P90, jehož zvuková a dynamická charakteristika představuje pomyslný předěl mezi single coilem a humbuckerem (rozdílné vlastnosti těchto snímačů můžete posoudit na videu). Stejně jako V6H bude i verze V6P vyráběna s pevnou kobylkou i vibratem.

Straty Vintage V6P a V6H představují velmi slušnou alternativu k mnohonásobně dražším originálním předlohám - za překvapivě nízkou cenu dostanete nástroj s dospělým zvukem, vyrobený z kvalitních materiálů a osazený spolehlivými snímači a hardwarem Wilkinson, který používají i některé butikové firmy, za jejichž výrobky zaplatíte astronomické částky.

Cena modelu V6H v barvě Tobacco Burst s pevnou kobylkou byla nastavena na cca 250 liber a za typ s vibratem si připlatíte asi 20 liber. Vintage V6P v transparentním laku Cherry Burst vyjde na 280 liber, respektive 300 liber v případě nástroje s vibratem. Novinky by se měly na evropském trhu objevit koncem listopadu.

Tagy vintage
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY