Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vintage Icon V65V: Jazzmaster v relic úpravě Distressed

Pro příznivce offsetových kytar a v poslední době moderního relic designu připravila britská společnost Vintage nové modely Icon V65VMRSB a V65VMRBK ve dvou barevných provedeních s povrchovou úpravou Distressed. Nástroj, vycházející z klasického vintage Fenderu Jazzmaster z šedesátých let, ctí materiály i většinu konstrukčních prvků předlohy, přidává kvalitní hardware a elektroniku značky Wilkinson či pohodlný profil krku, a to samozřejmě za zlomek částky nutné k pořízení originální americké reedice značky Fender.

K olšovému korpusu je přišroubován krk z jednoho kusu javoru opatřený komfortně tvarovaným profilem Soft-C, palisandrový hmatník o radiusu 10 palců nabízí 22 středně silných pražců medium jumbo a ořech ze směsi Graphtech NuBone široký 43 mm, jenž eliminuje zadrhávání strun v nultém pražci a podstatnou měrou tak zvyšuje stabilitu ladění.

Model s tradiční menzurou dlouhou 25.5 palců využívá dvojici single coilů Wilkinson Soapbar s plastovými kryty v barvě slonové kosti, poskytujících objemný artikulovaný čistý sound a průrazné zkreslení. Ovládání sestává z potenciometrů společné hlasitosti, tónové clony a třípolohového páčkového switche. Elektronika je společně s jackovým výstupem uchycena v třívrstvém želvovinovém pickguardu.

Ve zmíněném krytu byl vyfrézován otvor pro pevnou kobylku typu tune-o-matic, doplněnou vibratem ve stylu Jazzmasteru. Na hlavici najdeme kromě celokových ladicích strojků Wilkinson WJ55 také kulatý srážeč strun HE. Na vývoji nástroje se podílel designer Trev Wilkinson a tým centrály UK Vintage.

Stylový Jazzmaster Vintage Icon V65V je k dispozici ve variantě V65VMRSB s lakem Distressed Black nebo ve verzi V65VMRBK s úpravou Distressed Tobacco Sunburst. Oficiální cena byla nastavena na cca 580 dolarů.

Tagy vintage Vintage Icon V65V

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY