Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

The Boss: Springsteenův relic Telecaster od značky Vintage

Britská společnost Vintage Guitars zařadila do své prémiové edice ProShop Icon kopii letitého Telecasteru Bruce Springsteena, která nese označení ProShop Unique „The Boss“. Stejně jako ostatní ručně vyráběné nástroje z této kolekce na bázi Custom Shopu nabízí daný model výběrové materiály, kvalitní hardware i elektroniku a firma dbala také na pečlivé seřízení typu „ProShop Plus“, slibující bezproblémovou a pohodlnou hratelnost hned po vytažení kytary z pouzdra.

Pro stavbu těla byl vybrán vyzrálý topol, krk z jednoho kusu javoru s profilem Soft-C doplňuje hmatník ze stejného druhu dřeva o radiusu 10 palců, osazený 22 středně silnými pražci medium jumbo a grafitovým ořechem širokým 43 mm. Telecaster Vintage se drží tradice a disponuje klasickou fenderovskou menzurou dlouhou 25.5 palců.

Kytara s jednovrstvým černým bakelitovým pickguardem využívá dvojici jednocívkových snímačů Bare Knuckle The Boss Tele, poskytujících nosný objemný tón s typickým twangem. Instalace těchto špičkových single coilů, jejichž cenovka atakuje hranici 260 dolarů za set, dává poměrně jasně najevo, že u modelů řady ProShop neponechal výrobce nic náhodě.

Nadstandardní výbavě odpovídá i zvolený hardware sestávající z klasické Tele kobylky Gotoh GTC201 opatřené šesti blokovými kameny, uzamykatelných ladicích strojků Wilkinson WJO7CR E-Z Lok a kolečkového sráže strun HE. Kovové komponenty včetně destičky, držící potenciometry Volume + Tone a třípolohový nožový switch, jsou potaženy vrstvou chromu.

Oficiální evropská cena Telecasteru Vintage ProShop Unique „The Boss“ v transparentním laku Butterscotch Blonde s patinovanou úpravou se pohybuje okolo částky 1400 liber. Součástí dodávky je luxusní gig bag, kožený popruh ProShop, trsátka, tričko a samozřejmě certifikace.
 

Tagy vintage Vintage ProShop Unique „The Boss“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY