Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.02.2016 - 00:01

Variabilní wah Dunlop JP95 John Petrucci Cry Baby

Na lednovém veletrhu NAMM 2016 byly k vidění hned čtyři novinky spojené se jménem kytaristy kapely Dream Theater Johna Petrucciho. Vedle lampového zesilovače Mesa Boogie JP-2C a kytar Music Man JP16 a Artisan Majesty měl v Anaheimu svou premiéru také nový wah pedál Dunlop JP95 John Petrucci Signature Cry Baby, jenž v Petrucciho pódiové sestavě nahradil původní rackový model wahu Jim Dunlop DCR2SR, ze kterého JP95 vychází.

Petrucci je znám svým pedantským přístupem ke kytarovému zvuku a tak asi příliš nepřekvapí, že ještě před započetím práce na návrhu prvního prototypu kvákadla, se ve studiu sešel se zvukovým inženýrem Dream Theater Richardem Chickym, kde společně dolaďovali detailní nastavení jeho rackového modelu, které bylo jako základní etalon poté předáno vývojářům Dunlopu.

Signatura s klasickým bytelným šasi s efektní úpravou v kouřovém, leštěném chromu, Petrucciho emblémem na gumovém plátu nášlapného pedálu a dvojicí modrých aktivačních diod s vysokou svítivostí je osazena inovovaným obvodem, jenž po otevření spodního krytu kvákadla nabízí nadstandardně bohaté možnosti úpravy zvuku.

Barvu a charakter tónu lze pomocí malých trimrů upravit 6-ti pásmovým grafickým ekvalizérem s frekvencemi 100, 200, 400, 800, 1 600 a 3 200 Hz. Šířka ovlivňovaných pásem je volitelná trimrem s označením Q Adj a přesné nastavení hlasitosti efektu vůči čistému signálu obstarává mini potenciometr Volume. Posuvný přepínač také umožňuje vybírat mezi režimem true bypass a bufferovaným modem.

Dunlop JP95 John Petrucci Cry Baby je určen kytaristům, kteří od kvákadla vyžadují maximální variabilitu a především detailní nastavení požadovaného zvuku. Díky ekvalizačním možnostem efektu si při extrémnějším nastavení pásem v kombinaci s ovladačem Q na své přijdou také hráči, jenž rádi experimentují. Novinka by se měla na pultech evropských obchodů ukázat na začátku dubna, cena byla nastavena pod hranicí 250 Euro.

Tagy Dunlop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY