Přejít k hlavnímu obsahu
Když se Lewis a Guns pustí do práce, je to, jako by se znovu sešel Richards s Jaggerem. | Foto: Dustin Jack
Když se Lewis a Guns pustí do práce, je to, jako by se znovu sešel Richards s Jaggerem. | Foto: Dustin Jack
Petr Adamík - Pá, 19.11.2021 - 12:00

V L.A. Guns pořád funguje ta správná chemie

Je to téměř pět let, co se Phil Lewis trhnul od bubeníka Stevea Rileyho, aby se připojil k bývalému parťákovi a zakladateli L.A. Guns Traciimu Gunsovi. Od té doby se po světě pohybují dvě verze L.A. Guns. Před rokem, téměř na den přesně, jsme podrobili recenzi album sestavy Stevea Rileyho. Nyní s novinkou přichází Phil Lewis a Tracii Guns.

Guns a Lewis jsou od svého znovushledání neuvěřitelně aktivní a od roku 2017, kdy uzavřeli dohodu s italskými Frotniers Records, již mají na kontě tři studiové alba, dva živáky a jedno EP. Tvoří silnou dvojku doplněnou basákem Johnnym Martinem a kytaristou Acem Von Johnsonem. Za bicími se tentokrát místo Scota Coogana objevuje Adam Hamilton, který byl v minulosti u kapely vídán na pozici baskytaristy. S takovou sestavou nešlo šlápnout vedle, i když se nenahrávalo pěkně postaru společně, ale pouze na dálku, každý v teple svého domova.

Úvodní skladba Cannonball je přesně takový odpal, jaký od L.A. Guns očekáváte a chcete. Svižnější tempo, zabijácký riff, punková špinavost a ostrý Lewisův hlas. Na rozdíl od jiných veteránů losangeleské rockové scény 80. let (Vince Neil, Stephen Pearcy) Lewis o svůj hlas pečuje, takže jeho vokál ani s věkem neztrácí sílu a průraznost. Tracii Guns je také ve formě a o kytarové nápady nemá nouzi. S Acem Von Johnsonem předvádí dokonalou souhru dvou kytar. Neskutečně jim to šlape i v Dog a pořádně heavy je pak Better Than You. Blýskne se i Johnny Martin, když v Living Right Now hraje jeho doslova swingující basa hlavní roli. 

Silnou stránkou L.A. Guns byly vždy i balady a pomalejší skladby. Jako singl byla z alba sice vybrána Get Along, lépe ale vyznívá If It's Over Now ve stylu Alice Coopera a hlavně pak Let You Down. Žádná z jedenácti skladeb rozhodně nenudí. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Riley's L.A. Guns, jak se nyní po soudních tahanicích skupina okolo Stevea Rileyho jmenuje, zní dobře, a svým loňským albem přesvědčili, že na trhu obstojí. Když se ale pustí do práce Lewis a Guns, je to, jako by se znovu sešel Jagger s Richardsem nebo Tyler s Perrym. Vzájemná chemie prostě funguje, i když to mezi oběma občas může jiskřit. Jak už bylo řečeno, jsou ve skvělé formě a dávné křivdy byly zapomenuty. Je radost poslouchat kapelu, jež vzešla z glam metalové éry 80. let, ale zároveň dnes nepůsobí trapně, křečovitě a navíc na sobě neustále maká. 

L.A. Guns - Checkered Past

L.A. Guns – Checkered Past

Frontier Records, 44:53

80 %

Tagy L.A. Guns Tracii Guns Phil Lewis Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY