Přejít k hlavnímu obsahu
Písně sice nemají výraznější hitové ambice, ale spíše než o to šlo muzikantům především o vlastní uspokojení. | Foto: Facebook kapely
Písně sice nemají výraznější hitové ambice, ale spíše než o to šlo muzikantům především o vlastní uspokojení. | Foto: Facebook kapely
Petr Adamík -

Novinka od Riley's L.A. Guns je důstojnou rozlučkou se Stevem Rileym

Bubeník Steve Riley loni v říjnu tragicky zemřel poté, co neúspěšně bojoval se zápalem plic. Předtím ale ještě stihl se svou kapelou, po soudním sporu s bývalými spoluhráči nesoucí jméno Riley's L.A. Guns, natočit plnohodnotné album. 22. ledna, tedy symbolicky na Rileyho nedožité narozeniny, spatřila nahrávka The Dark Horse světlo světa.

O vleklých neshodách mezi dvěma rozdělenými tábory organizace L.A. Guns toho bylo napsáno už dost. Pravdou zůstává, že Riley's L.A. Guns si albem Renegades z roku 2020 obhájili právo na existenci. V sympatickém počínání a s rock'n'rollem v srdci pak pokračovali Rileyho svěřenci i při tvorbě aktuální desky.

Otvírák Overdrive se pyšní šviháckým sleaze rockovým riffem, kapela je pevně semknutá a celou tuhle úvodní parádu okoření Scott Griffin krátkým, ale účinným kytarovým sólem. Následující Rewind nabídne temnější náladu. Má dobře vystavěný refrén s překvapujícím momentem zvýrazněným klávesami. 

Basák Kelly Nickels stále platí za schopného skladatele a ve spojení s parťákem Rileym dokáže přinést zajímavé skladby. Takovou je například i zeppelinovská Somebody Save Me nebo těžkotonážní The Truth, v níž oba zmínění zároveň ukazují, jak silnou rytmickou sekci tvořili. 

Pomalé kousky Sweet Summer Girl (Florida) a Changing Lights působí spíše průměrně, zábavnější jsou důrazné skladby jako It's The World, Down Day Drag a hlavně pak závěrečná blues rocková While I'm Away s pianem, v níž je cítit zanícení muzikantů a čirá radost z muziky.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

The Dark Horse je povedená deska, která zároveň slouží jako důstojné rozloučení se Stevem Rileym. Po zvukové stránce se podobá předchozímu záznamu Renegades. Písně sice nemají výraznější hitové ambice, ale spíše než o to šlo muzikantům především o vlastní uspokojení. The Dark Horse je solidní nahrávkou, působí klidnějším dojmem a jako celek funguje dobře.  

Těžko říct, jak to se zbylými členy bude dále, zda-li s celkem dobře rozjetým strojem budou pokračovat, nebo se vrhnou na jiné projekty. Nechme se překvapit. Každopádně, zpěvák Kurt Frolich už má údajně rozpracovánu sólovou desku.

Riley's L.A. Guns - The Dark Horse

Riley's L.A. Guns – The Dark Horse

Golden Robot Records, 00:45:57

hard rock/glam/rock

65 %

Tagy Riley's L.A. Guns L.A. Guns Steve Riley Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY