Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 29.08.2018 - 00:01

Update OS 5.5.2 pro Kemper Profiler

Vedle dnes už v podstatě standardního modelingu se k nejúspěšnějším digitálním kytarovým systémům řadí pokročilá technologie tzv. "profilingu", umožňující vytvoření přesného otisku klasického zvukového řetězce. Mezi lídry v tomto segmentu patří německá firma Kemper Amps bodující na trhu se zesilovači série Profiler, které teď dostávají další update v podobě softwarového balíčku OS 5.5.2 a k dispozici je i beta verze 5.6.2.

Hlavní novinku u paketu OS 5.5.2 představuje 18 reproduktorových impulsů vytvořených britským Celestionem, integrovaný S/PDIF interface nyní podporuje sampling s frekvencemi 44.1, 48, 88.2 a 96 kHz a pomocí protokolu UI2MIDI lze z Profileru nebo jeho podlahového kontroleru poslat veškeré editační informace do dalšího Kemperu nebo DAW, což usnadňuje také proces zálohy.

Funkce Cabdriver nově nabízí stereo režim - tento mod je možné použít souběžně s Full Range signálem, takže jednu stereo cestu můžete využít pro pódiový odposlech a druhou větev poslat do nahrávacího zařízení nebo mixážního pultu. Vzhledem k tomu, že koncové stupně v Kemperech PowerHead a PowerRack jsou mono, tak v případě stereo zapojení je samozřejmě nutný další zesilovač.

Modifikací prošel i firemní podlahový ovladač Profiler Remote, jehož jednotlivé footswitche se po delším stisknutí automaticky přepnou do momentary režimu a zjednodušují ovládání např. rychlosti modulační vlny nebo konfiguraci delaye a reverbu.

Zatím jako beta verzi vydává Kemper Amps také další softwarový update s označením OS 5.6.2 obsahující nový parametr Dripstone pro emulaci pružinových reverbů převzatých ze starších modelů lampových komb. Oba balíčky mohou uživatelé Profileru stahovat na této adrese.

Tagy Kemper Kemper Profiler OS 5.5.2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY