Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 21.10.2019 - 16:00

Univerzální kytary Godin Session HT s kobylkou hardtail

Do kolekce el. kytar řady Session z produkce značky Godin přibyl nový model Session HT s pevnou kobylkou typu hardtail a firemními snímači v konfiguraci HSS. Kromě zvukové flexibility a kvalitních materiálů nabídne novinka také vstřícnou cenu, přestože je kompletována ve Spojených státech z komponentů ručně vyráběných v kanadské centrále Godinu.

Tělo s liniemi inspirovanými Stratocasterem je vyrobeno ze stříbrolistého javoru a krk z jednoho kusu tvrdého kanadského javoru je ke korpusu přišroubován přes ergonomický spoj poskytující pohodlnější přístup k vyšším polohám. Hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců nese 22 středně silných pražců medium jumbo, ořech ze směsi Graphtech Tusq má šířku 42 mm a menzura byla vypočtena na standardních 25.5 palců.

Do pickguardu jsou v krkové a střední pozici zasazeny single coily GS-1, kterým sekunduje kobylkový humbucker Godin Custom uložený v samostatném rámečku. Ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, společné hlasitosti a tónové clony vybavené push/pull přepínačem rozepínajícím humbuckerové cívky

Na rozdíl od předchozí edice Session LTD s vibratem Tru-Loc je verze HT RN osazena pevnou hardtail kobylkou se strunami ukotvenými skrz tělo, což příznivě ovlivňuje sustain a rezonanci tónu. Na hlavici najdeme srážeče strun a stylové ladicí strojky s převodem 18:1. Hardware včetně kovového krytu humbuckeru má chromovanou úpravu.

Kanadskoamerický model Godin Session HT bude dostupný v odstínech Matte Black, Trans Cream a Bourbon Burst. Oficiální cena určená pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 600 dolarů.

Tagy Godin Godin Session HT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY