Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.04.2021 - 00:01

Ukulele Ortega DSSUITE-UKE z exkluzivní edice Private Room

Do speciální kolekce Private Room zařadila firma Ortega první ukulele, nesoucí označení DSSUITE-UKE. Nástroj ve velikosti Concert disponuje tělem s výřezem cutaway pro pohodlnější přístup k vyšším polohám hmatníku, řešení hlavice je blízké elektrickým kytarám, použity byly kvalitní materiály, nechybí firemní ozvučovací systém a finální nástřik má lehkou relic úpravu.

Zadní deska a luby korpusu jsou vyrobeny z laminovaného mahagonu, poskytujícího hřejivý tón s dostatkem středových pásem, pro stavbu přední ozvučnice s výraznou rosetou byl vybrán masivní aljašský smrk, hmatník z rezonančního kompozitu Tecwood, jehož hrany lemuje ořechová výložka, je opatřen 18 středně silnými pražci, perleťovými značkami na oktávové pozice a nultým pražcem širokým 38 mm.

Z Tecwoodu je vyrobena i základna kobylky osazená černým sedlem, krk z odolného dřeva okoume doplňuje reverzní hlavice opatřená jednořadými ladicími strojky v celokovovém provedení, kryté trochu netradičně kombinací černého (struny GCA) a klasického chromu u struny E, čímž výrobce patrně zdůrazňuje, že „éčko“ je oproti ostatním strunám laděno v terciovém intervalu.

Ukulele s menzurou 14.8 palců (376 mm) využívá ozvučovací komplet Ortega MagusUke, sestávající z piezo snímače napojeného na aktivní předzesilovač, jehož ovládací modul je vsazen do horního lubu. Integrována je ladička, hlasitost, tónová clona a na panelu má své místo i rychle přístupná šachta 9V baterie.

Model Ortega Private Room DSSUITE-UKE je dostupný v saténovém transparentním laku Distressed Tobacco Burst s patinovaným povrchem, v továrně osadili nástroj nylonovými strunami UWNY-4-CC (.027, .038, .032, .024) a součástí balení je i luxusní polstrovaný gig bag. Cena se na českém trhu pohybuje pod hranicí 5000 Kč.

Tagy ortega Ortega DSSUITE-UKE
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY