Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Účetní Deep Purple zpronevěřil více než 2 miliony liber

Dipak Rao, bývalý účetní hardrockových titánů Deep Purple, byl po pětiletém soudním řízení uznán vinným za zpronevěru 2.2 milionu liber. Podle serveru Surrey Live převedl tuto částku z účtů společností Deep Purple Overseas Ltd a HEC Enterprises Ltd a peníze investoval do rizikových finančních aktivit, za což mu soud v britském Guilfordu vyměřil 6 let a 4 měsíce vězení.

Holdingové společnosti Deep Purple Overseas Ltd a HEC Enterprises Ltd, spravující autorské a licenční poplatky Deep Purple, byly založeny koncem 60. let tehdejším manažerem kapely Tonym Edwardsem a jeho obchodním partnerem Johnem Colettou. Především v 70. a začátkem 80. let, kdy popularita kapely dosahovala vrcholu, přitékaly na konta zmíněných firem nemalé částky.

V roce 1992 byl tajemníkem obou holdingů zvolen Dipak Rao a v období let 2003 až 2009 působil na ředitelském postu. V roce 2014 se o jeho aktivity začali zajímat potomci zakladatele Edwardse (zemřel v roce 2010) a po trestním oznámení spojeném se zásahem policie v jihoanglickém hrabství Surrey, byl Rao nucen odstoupit.

„Stres, kterému jsme během tohoto období museli čelit, byl nezměrný,“ řekla po skončení soudního řízení Edwardsova dcera Abigail Flanaganová. „Zničil dědictví, které můj otec budoval po většinu svého života. Tato devastace byla způsobena mužem, kterého jsme znali dlouhá léta a věřili mu."

Účetní byl nakonec odsouzen za podvod, zneužití pracovního postavení a nezákonné převedení cizích finančních prostředků. Vzhledem k tomu, že se během procesu k této činnosti přiznal a začal spolupracovat s vyšetřovateli, mu byl navržen trest na spodní hranici sazby a předčasné propuštění na svobodu bude možné až po absolvování nejméně poloviny vyměřeného trestu.

Jednasedmdesátiletý Dipak Rao přišel také o dům a další majetek v hodnotě cca 780 tisíc liber a do roku 2028 nesmí vykonávat funkci ředitele. V návaznosti na Raovo jednání byly společnosti Deep Purple Overseas Ltd a HEC Enterprises Ltd letos nuceny vyhlásit likvidaci.

Tagy Deep Purple

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY