Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Turné Satch/Vai: první společná skladba a covery Metalliky nebo Kinks

Koncem minulého týdne odstartovala ve floridském Orlandu fanoušky netrpělivě očekávaná šňůra Joea Satrianiho a Stevea Vaie, která se programově nesla ve znamení nedávno ukončeného turné G3 „Reunion“ s Ericem Johnsonem. Kromě toho, že oba protagonisté odehráli vlastní sety, se na závěr vystoupení sešli na pódiu, kde vedle coverzí skladeb Enter Sandman (Metallica) nebo You Really Got Me (Kinks) poprvé představili první společnou skladbu z jejich chystaného alba.

Živou premiéru více než osmiminutového koncertního provedení tracku s názvem The Sea of Emotion, Pt.1, jehož oficiální vydání ve studiové formě bylo naplánováno na 29. března, předcházely na YouTube už dva krátké teasery, která jasně naznačily, že dvojice famózních hráčů si stále udržuje potřebný nadhled. To potvrzuje stylizace klipu, včetně jejich kostýmů, odkazujících na sedmdesátá léta, tedy na dobu, kdy na newyorském Long Islandu navštěvovali stejnou střední školu a Vai poté chodil k Satrianimu na lekce kytary.

„Vždycky jsem přemýšlel o tom, že bych s Joem natočil desku,“ řekl Vai v jednom ze starších rozhovorů z 90. let. „Právě teď nám to ale naše kariéry nedovolují, protože jsme hodně zaneprázdnění. Ale jednoho dne, až všechno utichne, si sedneme a uděláme to.“

„Až budeme úplně nepopulární,“ dodal tehdy Satriani. „Pravděpodobně se dáme dohromady. Steve, vzpomeň si na ten starej lick...“ Na to Vai už v té době navrhl, že by skladbu mohli nazvat The Sea of Emotion.

Tagy Joe Satriani Steve Vai Satch/Vai Tour Joe Satriani + Steve Vai – The Sea of Emotion, Pt.1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY