Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Turek & Imlauf o cestách tvůrčích, kapelních i životních

Na komponovaný večer lídra kapely Jiřího Imlaufa a novináře Pavla Turka (Respekt), složený z písní a povídání o cestách tvůrčích, kapelních i životních, zve 5. září pardubické Divadlo 29.

Vliv Jacka Kerouaca na poslední album Desolation Peak kapely Houpací koně i roky ježdění s kapelou. Motivy cest a blikajících nočních světel, které člověka lákají ven, to jsou výrazné kulisy neodmyslitelně spjaté s poetikou Imlaufových textů.Ačkoli získal doktorát v oboru teorie fotografické a multimediální tvorby, ze všeho nejvíc je Pavel Turek uznávaný hudební publicista. Jistý pro něj formativní čas se podílel na chodu časopisu Živel. V průběhu let pak publikoval v Rock & Popu, Reflexu i MF Dnes. Spolupracoval s Radiem Wave. Spoluzakládal krásný obrazový magazín Komfort. V letech 2007–2009 pracoval pro server Aktuálně. Členem redakce Respektu se stal 1. dubna 2010.


Více naleznete zde.

Kdo se nedostane do Pardubic, neměl by si nechat ujít pravidelný audiovizuální pořad Pavla Turka a Tomáše Turka (Marketing & Media, ex-Radio Wave) v pražském Kaštanu. Hudba v souvislostech i nečekaných spojeních. Rarity i známé písně v novém světle.

11. září se po prázdninové přestávce tvůrčí skupina vrací s písněmi o návratech a také o tom, jak se hudebníci s větším či menším úspěchem vrací na scénu po delších přestávkách. Comeback speciál se nevyhne ani osmnáctému výročí teroristických útoků. Žádná katastrofa to snad ale tentokrát nebude.

Více hledejte zde.

Tagy jak na to; vzdělání

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY