Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 19.09.2018 - 00:01

Trojice nových drivů od Fenderu

Po necelém půlroce od premiéry nové řady efektů z produkce Fenderu rozšiřuje kalifornská společnost tuto sérii o tři zkreslovací pedály Engager Boost, The Pelt Fuzz a Full Moon Distortion. Krabičky využívající originálně navržených obvodů, které nejsou kopiemi známých drivů, tak doplní původní šestici modelů, jež svými zvukovými i mechanickými vlastnostmi konkurují výrobkům butikových značek.

Engager Boost představuje nadstandardně vybavený booster produkující čistý signál se zesílením až o +20 dB, ideální pro nakopnutí vstupu lampových aparátů. Oproti jednodušším variantám zde najdeme třípásmové korekce a páčkový spínač pro volbu charakteru středů. Krabička se vstupním FET bufferem navíc disponuje true bypass i bufferovaným modem.

Okruh The Pelt Fuzzu využívá ke zkreslení silikonové diody a potěšitelné je, že na rozdíl od některých vintage zkreslovačů příbuzné konstrukce není náchylný na umístění v efektovém řetězci. Kromě tradičních ovladačů Volume, Fuzz a Tone posiluje flexibilitu také potenciometr Bloom (contour) , páčkový spínač Mid mění projekci středních frekvencí a switch Thick posiluje tloušťku tónu.

Pro příznivce high-gainového soundu připravil Fender luxusní Full Moon Distortion se čtyřpásmovými korekcemi basů, středů a dvojích výšek, plus ovladači gainu a hlasitosti. Zvukovou paletu ovlivňují také dva mini-switche – Texture pro symetrický/asymetrický mod a Bite přidávající vyšší středy, což přináší nejen brilantnější témbr, ale i pregnantnější atak a průraznost v kapelovém mixu. Mimo hlavní zkreslení aktivovatelné footswitchem Bypass, je efekt osazen i boosterem se samostatným spínačem a potenciometrem.

Všechny efekty lze napájet 9V baterií nebo adapterem, čepičky potenciometrů mají pro lepší orientaci modře podsvícené rysky (LED diody je možné deaktivovat switchem na čelní straně), šasi je z větší části vyrobeno z ohýbaného kovového plátu a chytře umístěná šachta umožňuje rychlou výměnu článku bez nutnosti odšroubování spodní části. Krabičky už dorazily na český trh a mají následující cenovky: Engager Boost – 2 490 Kč, The Pelt Fuzz – 2 790 Kč a Full Moon Distortion – 3 790 Kč.

Tagy Fender Engager Boost Full Moon Distortion The Pelt Fuzzu
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY