Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 21.10.2022 - 00:01

Tranzistorový aparát Soldano SLO Mini

Amp guru Mike Soldano začal v osmdesátých letech jako jeden z prvních konstruktérů prošlapávat cestičku dalším butikovým výrobcům high-gainových zesilovačů, jakými jsou např. dnes už etablované firmy Bogner, Friedman, Diezel apod. Nyní se situace trochu obrátila, protože u Soldana se rozhodli jít ve stopách zmíněných značek a představili svůj první tranzistorový zesilovač Soldano SLO Mini, jenž je s největší pravděpodobností vyráběn ve stejné asijské továrně jako obdobně koncipované kompaktní solid state hlavy zmíněných firem.

Dvoukanálový model nabízí podle Soldanových slov stejně bohatý crunch a lead jako původní celolampový aparát SLO 100 (Super Lead Overdrive) s dokonalou rovnováhou gainu, harmonických složek, sustainu, čitelnosti a rychlého ataku. Tedy vlastností, které u zesilovačů hledá většina kytaristů včetně Erica Claptona, Marka Knopflera, Eddieho Van Halena, Stevea Vaie a celé řady dalších muzikantů, kteří tuto stowattovou hlavu, postavenou na základech tradičních Marshallů, používali či používají.

Kanály, přepínatelné páčkovým spínačem, mají společný gain, hlasitost i čtyřpásmové korekce, k nimž přibyl switch Normal/Deep pro zvýraznění nejnižších frekvenčních pásem. Na zadní straně šasi najdeme send / return sériově zapojené efektové smyčky a dvojici jackových výstupů pro kabinety s impedancí 8 až 16 ohmů.

Koncová jednotka dosahuje maximálního výkonu 30 W a zadní prostor skeletu dostal, identicky jako podobné edice minizesilovačů Bogner, Friedman nebo Diezel, kryt uchycený čtyřmi vruty s výřezem fungujícím jako větrací otvor i jednoduché madlo. Design čelní plochy se samozřejmě nese ve znamení slavného modelu SLO 100 s typickou kovovou mříží.

Kompaktní tranzistorový zesilovač Soldano SLO Mini o rozměrech cca 24 x 16 x 13.5 cm a hmotnosti 1.8 kg je napájen externím univerzálním 24V / 2A adapterem, jenž je součástí dodávky. Oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje okolo 250 dolarů.

Tagy Soldano Soldano SLO Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY