Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.01.2023 - 00:01

Soldano SLO Pedal: ikonický sound aparátu SLO-100

Zvuk legendárního lampového zesilovače Super Lead Overdrive SLO-100, k jehož výrobě se konstruktér Michael Soldano mimochodem opět vrátil s lehce modernizovanou verzí, se v dílnách renomované butikové značky rozhodli kytaristům zprostředkovat také v podlahové efektové verzi Soldano SLO Pedal, ovšem tentokrát bez elektronkových obvodů, obsažených v aparátu jenž stál u zrodu dnes oblíbeného trendu butikových high-endových zesilovačů.

Už první pohled na bíle lakované šasi a tradiční font popisků i typ krytek potenciometrů, je jasné, že u SLO Pedalu se Soldano kromě zvukové stránky nechal plně inspirovat také designem aparátu SLO-100, jehož první kousky se mezi muzikanty objevily už v druhé polovině osmdesátých let, a ve svém arzenálu je měli např. Steve Lukather, Vivian Campbell, Steve Vai, Eddie Van Halen, Prince, Eric Clapton, Lou Reed, Michael Landau a mnozí další.

Stejně jako u stowattového zesilovače zde najdeme ovladače gainu, hlasitosti a třípásmových korekcí doplněných presencí. Ovladač Depth z novější verze SLO Classic Head, dodávající výslednému tónu nejnižší frekvenční pásma je v daném případě nahrazen tlačítkem Deep umístěným na pravém boku šasi tvořeného dvěma kusy silného ocelového plechu.

Oproti předloze má pedál jednokanálovou koncepci, zkreslení postavené na kaskádovém gainu je samozřejmě plně analogové a podle slov výrobce je schopno pokrýt širokou škálu zvuků počínaje harmonicky bohatým crunchem přes saturovaný drive až po jeden z nejslavnějších high-gain zvuků v historii.

Zkreslovač Soldano SLO Pedal o rozměrech 66 x 114 x 57 mm a hmotnosti 450 g je napájen standardním 9 V DC adapterem (barelový konektor 5.5 x 2.1 mm) a i přes poměrně malý proudový odběr cca 32 mA není podporován provoz na baterii. Výrobce neuvádí, zda je footswitch zapojen v true, nebo bufferovaném režimu. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo 260 eur.

Tagy Soldano Soldano SLO Pedal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY