Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.08.2018 - 00:01

Tenorová ukulele Epiphone LP a Hummingbird

Ukulele zažívají v posledních letech obrovský boom a tento trend se samozřejmě snaží zachytit většina výrobců a nabízet zkušeným i začínajícím hráčům stále něco nového. Výjimkou není ani firma Epiphone, která ke svým stávajícím modelům přidává dvojici elektroakustických tenorových verzí Les Paul Ukulele Outfit a Hummingbird Ukulele Outfit, stylově vycházejících ze stejnojmenných kytar značky Gibson.

Varianta tvarově inspirovaná Les Paulem disponuje mahagonovým tělem s přední deskou z výběrového smrku a šroubovaný krk z mahagonu s profilem Slim Taper C nese hmatník z granadilla o radiusu 12 palců s 19 středně silnými pražci. Hummingbird se kromě linií a objemu korpusu liší především ozvučnicí ze smrku sitka, lepeným spojem krku a bohatšími intarziemi hmatníku.

Oba nástroje s menzurou 17 palců a laděním GCEA jsou určeny pro použití s nylonovými strunami, pod sedlem granadillové kobylky Reversed Belly osazené sedlem ze směsi U-Rite mají umístěn piezo snímač s pasivní elektronikou a ladění obstarávají celokovové firemní strojky s převodem 14:1.

Epiphone Hummingbird Ukulele Outfit bude nabízen v odstínech Faded Cherry Burst nebo Tobacco Sunburst a menší Les Paul Ukulele Outfit v barvách Heritage Cherry Sunburst a Vintage Sunburst. Cena Hummingbirdu se má pohybovat okolo 200 eur a verze Les Paul vyjde na cca 120 eur. K novým modelům je dodáváno polstrované měkké pouzdro.

Tagy ukulele Epiphone LP Hummingbird
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY