Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ten: Mr. Big chystají album jako poctu bývalému bubeníkovi

V pátek 12. července vyjde v pořadí desáté studiové album kapely Mr. Big s všeříkajícím názvem Ten, které parta muzikantů věnovala památce bývalého bubeníka Pata Torpeye (13. 12. 1953 – 7. 2. 2018), jehož za soupravou nahradil Nick D'Virgilio, spolupracovník Petera Gabriela, Sheryl Crow, Tears for Fears, Genesis atd. Venku už je první singl Good Luck Trying s tradičně skvělými výkony všech zúčastněných hráčů a nadupaným zvukem, částečně inspirovaným bluesovými a hardrockovými nahrávkami ze sedmdesátých let.

„Je to syrový, nefalšovaný riffový rock a blues se vším, co k tomu patří,“ říká frontman Eric Martin, a kytarista Paul Gilbert ke zmíněnému singlu dodává: „Celkově je to o tom, že jste zavaleni životem a uvědomujete si, že mnoho bitev nevyhrajete, ale přesto bojujete až do konce. A zachovat si při tom smysl pro humor tím, že každému, kdo je nablízku, řeknete: 'Držte mi palce, ať to zkusím.“ Titul Ten, obsahující 11 tracků, byl nahráván nejen živou formou ve studiu, ale některé party byly natočeny i v tourbusu během celosvětové šňůry The BIG Finish.

Tagy Mr. Big KTÄK

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY