Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 31.05.2020 - 00:01

Telecastery Godin Stadium HT

Značka Godin uvedla na trh nový model kytary Stadium HT, jenž podobně jako předchozí verze Stadium '59 Vintage nebo nástroje z letošní kolekce Radium vychází konstrukčně z Fenderu Telecaster. Oproti zmíněným produktovým řadám nabízí Stadium HT jednodušší design, což se pozitivně projevilo i na ceně, a klasicky koncipovanou elektroniku s dvojicí jednocívkových snímačů.

Pro stavbu korpusu s frézováním zadní hrany byla využita kanadská lípa (Laurentian Basswood) a krk z výběrového tvrdého javoru je k tělu upevněn přes ergonomický spoj pomocí čtyř vrutů. Hmatníky z palisandru nebo javoru mají plošší radius 12 palců a jsou osazeny 22 pražci medium jumbo doplněnými ořechem Graph Tech širokým 42 mm.

Kytara je vybavena kobylkovým single coilem Godin Custom Cajun kombinovaným s krkovým snímačem GS-3, který je vzhledem k absenci pickguardu usazen přímo do masivu těla. Standardní „telecasterovské“ ovládání sestává z celkové hlasitosti, tónové clony a třípolohového nožového přepínače, jenž je v kovové destičce umístěn v šikmém úhlu.

Struny jsou ukotveny skrz korpus, pevná kobylka Custom T-Ashtray s vaničkovou základnou a čtyřmi vruty je opatřena trojicí válečkových mosazných kamenů a spolehlivé firemní strojky disponují ladicím převodem 18:1. Kovové součásti mají chromovanou povrchovou úpravu.

Série Godin Stadium HT je dostupná v barevných provedeních Trans White (palisandrový hmatníky) a Matte Black nebo Havana Brown (javorové hmatníky). Oficiální evropská cena byla nastavena pod hranicí 800 eur včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Godin Godin Stadium HT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY