Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TD-02K a TD-02KV: startovací elektronické sety od Rolandu

Elektronické bicí Roland řady V-Drums patří k tomu nejlepšímu, co současný trh může v dané nástrojové kategorii nabídnout. Od toho se ale odvíjí i ceny těchto kitů, takže při pořízení některého z vyšších modelů série V-Drums je nutno sáhnout hluboko do kapsy. Japonský výrobce ale myslí také na začátečníky či méně majetné hráče, kteří od soupravy tohoto typu požadují především přímočaré ovládání modulu, stabilní zvuk s odpovídající dynamikou a mechanickou odolnost. Tyto vlastnosti, doplněné dalšími funkcemi, splňovala už verze TD-01, na niž nyní navazuje dvojice finančně dostupných setů TD-02K a TD-02KV.

Obě soupravy využívají nový zvukový modul TD-02 a jsou pětimístné – konfigurace: 3 x tom PD-4, basový pedál KT-1, snare, hi-hat CY-5 + pedál FD-1, crash CY-5 a ride CY-5. Verze se liší především snarem, kdy TD-02K disponuje typem PD-4, zatímco provedení TD-02KV má bubínek PDX-8 s laditelnou síťovou blánou pro lepší dynamiku a realističtější odezvu, včetně možnosti technik rimshot a cross-sticking.

Kromě toho najdeme rozdíl také u rampy – levnější set TD-02K je osazen jednodušším stojanem MDS-MINI s trojicí sloupků, umožňujících výrazně snížit pozici padů, což je ideální pro nejmladší adepty bubenického řemesla, naopak luxusnější kit  TD-02KV je vybaven rampou MDS-LITE se čtyřmi sloupky, takže stojan nabízí širší rozložení komponent.

Modul TD-02 obsahuje 16 virtuálních kitů, metronom (20 až 260 bpm) s několika rytmickými patterny a 15 zvuky, dvoustopou (+ 2x playback) nahrávací jednotku s USB kartou, přehledný displej, výukové režimy (2x Time Check, Quient Count, Auto Up/Down atd.), vstup Mix In, hlavní / sluchátkový výstup, triggeringový konektor DB-25, port USB-B a slot pro volitelný Bluetooth MIDI audio adapter Boss BT-Dual.

Stanice je napájena DC zdrojem 12 V, přikoupit lze např. doplňkový paket DAP-2X, druhý crash OP-TD1C a i když jsou oba pedály upraveny tak, aby nepřenášely hluk do podlahy, je možno pořídit také speciální izolační podložky řady Noise Eater.

Kit Roland TD-02K je na českém trhu dostupný za cca 9600 Kč, včetně napěťového adapteru, kabeláže a servisního klíče. Vyšší provedení TD-02KV vyjde na cca 13600 Kč a zvolit lze i finančně zvýhodněný komplet TD-02KV Bundle, který za cenu okolo 15300 Kč obsahuje také profesionální sedačku Basix DC-2.1, studiová sluchátka Superlux HD330 a pár hickorových paliček Vic Firth Nova 5A.

Připravena je i bezplatná aplikace Melodics for V-Drums (Mac, PC) obsahující vybrané lekce hry na bicí nástroje, rozvíjející smysl pro rytmus, timing a svalovou paměť. Předplatitelé mají přístup také k dalšímu prémiovému obsahu, který zahrnuje více než 70 lekcí.

Tagy Roland Roland TD-02K Roland TD-02KV Roland TD-02KV Bundle

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY