Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - So, 02.08.2014 - 10:39

TC Helicon Play Electric: multiefekt pro zpívající kytaristy

Dceřinná společnost dánského TC Electronic, kanadská firma TC Helicon, představila na letním veletrhu v Nashvillu novinku, která v sobě spojuje vlastnosti známého vokálního harmonizéru s kytarovým multiefektem. TC Helicon Play Electric obsahuje nejoblíbenější presety a efekty ze zpěvového procesoru VoiceLive a přidává emulace kytarových aparátů plus efektovou jednotku vycházející z populárních pedálů TC Electronic TonePrint.

Stříbrnému hlavnímu panelu vévodí dobře čitelný, modře podsvícený displey, po jehož stranách je šestice tlačítek pro výběr kytarové nebo vokální sekce, mix a další editaci, pod ním se nachází data kolečko a ovládání pro looper. Dvojice kovových switchů se stará o pohyb mezi jednotlivými presety a také o aktivaci looperu. Třetím přepínačem můžeme v režimu HIT (jedno zmáčknutí) přidávat do nastaveného presetu během hry další efekty. Pokud switch sešlápneme na delší dobu, tak se dostáváme to tzv. TALK modu, což znamená, že veškeré vokální efekty budou vypnuty a vstup mikrofonu půjde přímo na výstup efektu.

V případě, že máme do vstupu zapojenou i kytaru, tak v režimu TALK se signál nástroje ztiší a automaticky se aktivuje ladička, přičemž čistý mikrofonní signál je stále průchozí. Čelní strana TC Heliconu PE je osazena konektorem pro 12V adapter, nechybí port USB, konektory pro Aux a sluchátka, symetrický mikrofonní vstup (potenciometr mic. gain je na levém boku efektu), dva XLR výstupy, jackové zdířky In, Out, Thru pro kytaru a vstup pro expression pedal.

Ve vokální sekci najdeme efekty Global Pitch Correction, Harmony, Double, Delay (plus filtry), Global Adaptive Tone, Reverb, HardTune,
(Pop, Correct, Robot, Gender Bender), Transducer (Megaphone, Radio, Distortion) a µMod (Detune, Chorus, Flange, Rotor, Tube, Character).

Kytarový blok disponuje amp modelingem (vč. simulace akustické kytary a možnosti vypnutí preampu) a efekty Delay, Reverb, Chorus, Flanger, Tremolo, Overdrive, Distortion, Compression, Detune, Rotor, Panner a Auto Filter. Do společné paměti lze uložit celkem 500 presetů.

Multiefekt TC Helicon Play Electric může být dobrým pomocníkem pro všechny muzikanty, kteří na koncertech kombinují zpěv s kytarou a u obou rádi používají efekty. Této koncepci podřídil výrobce také intuitivní způsob ovládání, který je na rozdíl od např. dvou pedalboardů (1xzpěv, 1xkytara) pro živé hraní uživatelsky vstřícnější a v neposlední řadě zabere na pódiu i méně místa.

Tagy Tc Helicon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY