Přejít k hlavnímu obsahu
Vít Vojík - Čt, 21.09.2017 - 00:01

TCE UniTune Clip: lowcost varianta slavné ladičky se vrací ke kořenům

Chcete si naladit svět? Pěkně strunu za strunou bez „zbytečných” dalších nadstaveb? Od ladičky očekáváte přesně tu esenciální funkci, jakou je pohodlně, přesně a pokud možno rychle naladit strunu po struně a zase hrát? Dánové z TC Electronic přichází s novinkou UniTune Clip, která se jako sestřička PolyTune Clip nabízí jako jednodušší a levnější varianta.

Ať už jste basák, kytarista nebo hráč na ukulele, vybrat si můžete ze dvou ladících módů. Strobe tuner se postará o precizní ladění s přesností +/- 0.02 centu, zatímco s Chromatic tuner budete o něco rychlejší, ale přijdete o celé 3 desetiny centu na přesnosti. Jen a jen na vás a situaci pak zůstává, co je zrovna důležitější. Stálosti a odolnosti těla ladičky by pak mělo napomoci nové složení materiálu vyvinutého tak, aby odpovídalo hlavnímu poslání UniTune Clipu. A to stát se vaším spolehlivým a dlouholetým parťákem.


Krom módu ladění už nastavíte pouze referenční výšku. Pokud tedy neholdujete klasickému komornímu „a“ o 440 Hz, ladička se vám dokáže přizpůsobit. Další funkce ale na tomto klipu nehledejte. Na rozdíl od verze PolyTune zde nenajdete možnost lazení všech strun najednou, volbu pro kapodastr nebo podlazenou kytaru.

Co bych s tím taky dělal, že? Když si jen potřebuju naladit nástroj a hrát. Protože to je to, na čem záleží. A přesně takový se snaží UniTune Clip být. Prostě obyčejnou ladičkou s neobyčejnou přesností.

TCE UniTune Clip TCE UniTune Clip TCE UniTune Clip
Tagy ladička TCE UniTune Clip Polytune

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Na Frontman píšu osmým rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY