Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.03.2015 - 08:00

Tascam Trackpack 2x2: studiový komplet za hubičku

Známý výrobce zvukové techniky Tascam přichází na trh s paketem, který obsahuje základní hardware potřebný pro vybudování malého domácího studia. Balíček Trackpack 2x2 se skládá ze zvukové karty, mikrofonu se stojánkem a kabelem, sluchátek a také dvojice aplikací od Cakewalku a Abletonu.

Karta Tascam US-2x2 disponuje dvojicí vstupů a výstupů osazených Ultra-HDDA preampy (gain až 57dB), vzorkovací frekvencí 44.1 až 96kHz, USB rozhraním, phantomovým napájením a konektory MIDI in/Out. Zařízení je kompatibilní s platformami PC, Mac OSX a iOS.

Oba kombinované XLR/TRS vstupy mají přepínání Mic/Line a ovládání gainu s LED signalizací. Nechybí potenciometry Line Out, Balance a sluchátkový výstup s vlastní hlasitostí. V případě zapojení do počítače je Tascam napájen přes USB, ale lze jej napájet i adapterem 5V DC.

Kondenzátorový mikrofon Tascam TM-80 (kardioda, 20 až 20 000 Hz) doplněný stojánkem se shock mountem je určen pro nahrávání zpěvu, bicích, dechů a dalších akustických nástrojů. Uzavřená sluchátka Tascam TH-02 s rozsahem 18 až 22 000 Hz mají citlivost 98dB, vstupní impedanci 32 Ohm a podle hodnocení na muzikantských webech si v dané kategorii nevedou vůbec zle. Užitečným bonusem je i nahrávací software Cakewalk SONAR X3 LE a Ableton Live Lite 9 DAW.

Balíček Tascam Trackpack 2x2 je velmi slušnou volbou pro všechny (nejen začínající) muzikanty, kteří uvažují o vybavení finančně nenáročného ministudia. Cena kompletu by se na americkém trhu měla pohybovat na hranici 200 dolarů. V Evropě bude novinka dostupná v řádu několika týdnů.

Tagy Tascam
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY