Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 27.06.2020 - 00:01

Tascam Model 12: pult s recordingem a zvukovou kartou

Do produktové řady víceúčelových pultů firmy Tascam přibyla nejmenší varianta nesoucí označení Model 12, která podobně jako její předchůdci Model 24 a Model 16 nabízí kombinaci mixážního pultu s nahrávací vícestopou jednotkou, kvalitním zvukovým USB rozhraním, MIDI konektivitou a také ovládáním napojeným na různé funkce DAW aplikací.

Desetikanálový mixer rozdělený na šest mono a dvě stereo větve disponuje u kanálů 1 až 6 špičkovými mikrofonními HDDA preampy, u celkem osmi mikrofonních vstupů je možno aktivovat phantomové napájení 48 V, stejný počet větví nabízí vysokoimpedanční kytarový režim a kanály 9/10 jsou uzpůsobeny i pro smartphonové TRRS konektory.

Připraveny jsou dva Aux výstupy (monitoring, efekty), dvojice stereo výstupů Main, Sub, monitoringová cesta je volitelná v modech PFL (pre-fader), AFL (after-fader) nebo SIP (solo-in-place), nechybí kompresor, třípásmová ekvalizace se semi-parametrickými středy, low-cut filtr (100 Hz), globální ekvalizery či Bluetooth modul (Class 2, A2DP, SBC, AAC) pro audio streaming.

Součástí výbavy je efektová jednotka obsahující 16 položek přepínatelných také pomocí externího footswitche (Tascam RC-1F), tap tempo, dva sluchátkové výstupy s přiřazenými potenciometry hlasitosti apod. Nahrávací sekce zvládne záznam až 12 stop ve formátech WAV/BWF (16/24-bit / 44.1/48 kHz) a zvuková karta s identickým počtem kanálů je kompatibilní s platformami Windows, Mac a iOS

Samozřejmostí je podpora protokolu HUI/MCU, MIDI timecodu MTC, MIDI clocku, SPP (song position pointer) a nahraná data lze ukládat na karty SD (512 MB – 2 GB), SDHC (4 – 32 GB), SDXC (64 – 512 GB). Flexibilní stanice Tascam Model 12 o rozměrech 343 × 360 × 99 mm a hmotnosti 4.3 kg je napájena 15V adapterem, jenž je součástí kompletu s cenovkou cca 630 eur.

Tagy Tascam Tascam Model 12

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY