Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 16.10.2020 - 00:01

Synth Arturia MicroFreak Vocoder

Experimentální hybridní syntezátor Arturia MicroFreak prošel upgradem, jehož výsledkem je verze MicroFreak Vocoder. Model z limitované edice, který výrobce tentokrát oblékl do bílého kabátu, disponuje vlastnostmi svého předchůdce, ale jak je patrno z názvu, najdeme zde i sekci vocoderu pro úpravu hlasu. Integrovaná technologie využívá samostatný obvod napojený na citlivý elektretový mikron uchycený k šasi synthu pomocí ohebného odnímatelného husího krku.

Vocoder pracuje v reálném čase s 16pásmovou transformací hlasu, následné modifikace obstarává Wave knob s třemi typy křivek (sawtooth, pulse width, noise), pro úpravu frekvenční odezvy slouží ovladače Timbre, Shape a samozřejmostí je také spousta předvoleb, které umožňují okamžitý přístup k nejrůznějším rejstříkům s tématickým rozsahem od disco soundu 70. let až po sci-fi zvuky.

Kromě zmíněného vocoderu lze využít dalších 13 digitálních oscilačních modů včetně enginů MPI (Mutable Instruments Plaits), ASV filtraci, resonanci, low pass, high pass, band pass filtry, cyklický Envelope, ADSR nebo LFO s jednotkou Sync nabízející k výběru režimy Sine, Tri, Saw, Square, Random a Slew Random.

Připravena je modulační matice s 5 zdroji a 7 destinacemi, z nichž 3 jsou plně volitelné, vývojáři nezapomněli ani na čtyřhlasý monofonní nebo parafonický režim, funkce Scale Quantize či Chord, a samostatnou kapitolu představuje pokročilý arpeggiator s parametry Up, Order, Random, Pattern, Spice & Dice Gate. Vestavěný sekvencer (64 kroků) nabízí 2 patterny a až 4 automatické tracky na každý preset.

Synth je vybaven 25 kapacitními klávesami s polyfonní funkcí aftertouch, centrálním kapacitním proužkem s novou grafikou Swan a editaci či orientaci v nastaveních usnadňuje OLED displej. Paměť obsahuje 224 továrních presetů, pro uživatelské předvolby je vyčleněno 256 pozic.

Konektivita sestává z jackového audio výstupu, USB portu a osmi minijackových konektorů pro MIDI In / Out, Clock In / Out, zdířky CV, Gate, Pressure a sluchátkový výstup. Napájení je řešeno pomocí 12V adapteru. Limitovaná série experimentálního hybridního syntezátoru Arturia MicroFreak o rozměrech 311 x 233 x 55mm a hmotnosti 1.02 kg je na českém trhu dostupná za cca 8600 Kč.

Tagy arturia Arturia MicroFreak Vocoder

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY