Přejít k hlavnímu obsahu
Autor hudby k filmům Shreka a Letopisy Narnie, Harry Gregson-Williams. | Foto: Kač Brožová
Autor hudby k filmům Shreka a Letopisy Narnie, Harry Gregson-Williams. | Foto: Kač Brožová
redakce -

Světové hvězdy filmové hudby v Praze odehrají svá nejznámější díla, nechybí Star Wars a Iron Man

Zajímá vás tvorba filmové hudby? Inspirujte se na koncertu Spectacular Music of Hollywood konaném v rámci projektu Composers Summit Prague 2024 od nejlepších světových skladatelů filmové hudby, kteří na jednom pódiu osobně oddirigují svá nejznámější díla. Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání ČNSO. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní 18. dubna 2024.

Zahajovací koncert Composers Summit Prague 2024 na svém třetím ročníku přivítá nové tváře. Mezi významné osobnosti patří držitel tří cen Emmy John Debney, který osobně oddiriguje dobrodružnou hudbu z marvelovského Iron Man 2 nebo pohádkové tóny z výběru Disney studia. Praha přivítá i velikána gamingové hudby, dánský skladatel Jasper Kyd uvede tajemné melodie populární videohry Assassin's Creed. Těšit se můžete i na zástupce seriálové tvorby, Tom Howe představí hudbu z úspěšného Apple TV snímku Ted Lasso, na které spolupracoval s úspěšným hudebníkem Marcusem Mumfordem z folk-rockové kapely Mumfod & Sons.

Orchestrátorka Nan Schwartz diriguje hudbu z oscarového filmu Pinocchio Guillerma del Tora.  |  Foto: Kač Brožová

Zazní také ikonické melodie z filmové série Star Wars, které uvede dvorní orchestrátor Johna Williamse, Conrad Pope, ten stojí po jeho boku více než 30 let. Za jeho celoživotní přínos filmové hudbě bude v průběhu koncertu oceněn cenou ČSFD. Součástí programu bude i hudba z oscarového filmu Pošťák, kterou oddiriguje orchestrátorka a držitelka Grammy Nan Schwartz, jež na tomto díle spolupracovala s významným skladatelem Luisem Bacalovem.

Těšit se dále můžete na oscarového skladatele Mychaela Dannu, nebo na melodii z dramatického snímku Raymond & Ray, kterou uvede její autor Jeff Beal.

Oskarový skladatel Mychael Danna diriguje oceňovanou skladbu Life of Pi.  | Foto: Kač Brožová

Vystoupí rovněž mistr hororu Christopher Young, český skladatel působící v Hollywoodu Elia Cmiral, hudební skladatel a dirigent sídlící v Abbey Road Chris Egan nebo autor hudby k animovanému seriálu Bořek stavitel, Paul K Joyce.

V průběhu večera bude předána i cena OSA pro mladé nadané skladatele, kterou získá vítěz skladatelské soutěže, ta proběhne pod záštitou Ochranného svazu autorského a Composers Summit Prague. O vítězi rozhodne Advisory Board složená z vážených hostů summitu.

Vstupenky na koncert zakoupíte přes TICKETPORTAL. Zvýhodněné akreditace na summit zakoupíte na webu www.composers.cz.

Tagy Soundsgate Composers Summit Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY