Přejít k hlavnímu obsahu
Jeff Beal na Composers Summit 2022. | Foto: Soundsgate
Jeff Beal na Composers Summit 2022. | Foto: Soundsgate
redakce -

Jeff Beal a velikáni trailerové hudby přijedou na Composers Summit 2023

Pětinásobný vítěz EMMY Jeff Beal již podruhé navštíví Prahu, aby s účastníky Composers Summit sdílel své zkušenosti. K letošnímu ročníku se přidá i Jaroslav Beck, hudební ředitel a spoluzakladatel společnosti Beat Games, která stojí za ikonickou VR hrou Beat Saber. Ojedinělý zážitek z osobního setkání se světoznámými skladateli a jejich tvorbou zprostředkuje v dubnu nejen českým hudebním skladatelům Composers Summit 2023, kam se dá stále akreditovat.

Jeff Beal, autor ústřední melodie k první sérii seriálu Můj přítel Monk, za kterou získal v roce 2003 první cenu EMMY, vystoupí společně se svou ženou zpěvačkou Joan Beal na zahajovacím koncertě v pátek 14. dubna v Obecním domě. Na programu budou melodie k oceňovanému seriálu House of Cards, za něž obdržel v roce 2017 již pátou cenu EMMY. Své koncerty nejen diriguje, ale často i doprovází na hudební nástroje. Osobně se budou moci účastníci summitu s Jeffem setkat například na masterclass v neděli 16. dubna, kterou povede společně s oscarovým skladatelem Mychaelem Dannou nebo během několika Reflex talks v prostorách Staroměstské radnice.

Jaroslav Beck, rodák ze Strakonic a spoluzakladatel společnosti Beat Games, která stojí za ikonickou VR hrou s názvem Beat Saber, uživatelsky nejlépe hodnocenou hrou na Steamu a dosud nejvirálnější VR titulem. Autor upoutávek na hry Word of Warcraft, Overwatch nebo Call of Duty, který úspěšně absolvoval Audio Production na SAE Institute v Oxfordu se věnuje i skladbě pro film a soundtracky. Stojí například za hudbou k filmu Star Wars: The Force Awakens. Osobně nahlédnout pod pokličku tvůrčích procesů Jaroslava Becka a Tomáše Olivy budou moci účastníci Summitu na masterclass ve středu 19. dubna. Ve večerních hodinách téhož dne proběhne i speciální Reflex Talks.

Jaroslav Beck | Foto: Soundsgate

Již druhý ročník Composers Summit v Praze se uskuteční v termínu od 14. do 20. dubna 2023 a přivítá jedny z nejznámějších skladatelů filmové hudby. Zprostředkuje tak možnost vzdělávání a zdokonalení pro nejen české skladatele a odborníky v audiovizi. V šesti dnech nabídne dva koncerty, masterclass, přednášky a jiné speciální eventy.

Pro účast na summitu je nutné zakoupení akreditace. Učinit tak lze již nyní přes webové stránky www.composers.cz. Tam také najdete detailnější informace k programu, hostům a organizaci summitu, který proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy.

Tagy Soundsgate

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY