Přejít k hlavnímu obsahu
Svět vintage kytar na Musikmess, foto: Petra Welzel
Svět vintage kytar na Musikmess, foto: Petra Welzel
redakce -

Svět vintage kytar na Musikmesse 2019

Legendární kytary, cesta zpět v čase a exkurze do historie světoznámých značek a nezapomenutelných koncertů a akcí s hvězdami hudebního nebe: Svět vintage kytar v rámci veletrhu Musikmesse 2019 (2. až 5. dubna) a nové Musikmesse Plaza (dne 6. dubna) je vrcholem sezony pro všechny milovníky kytar. Těšit se můžete také na působivou doprovodnou výstavu, jež proběhne na 200 metrech čtverečních výstavních ploch. Na Les Paul Night zahraje Thomas Blug All Star Band spolu s dalšími hvězdami rockovou klasiku tří posledních desetiletí.

Na loňském ročníku veletrhu Musikmesse se premiéra akce Svět vintage kytar těšila obrovskému úspěchu a jako magnet přitáhla mezinárodní kytarovou komunitu. Proto byl tento vyhledávaný formát v letošním roce rozšířen a doplněn sobotní vrcholnou akcí v rámci Musikmesse Plaza.

V centru výstavní plochy kytar se představí výstava zlaté éry kytar Gibson Les Paul – The Classic Years, na níž se návštěvníci seznámí s historií kytar této legendární značky v letech 1952 až 1962. Společnost Gibson USA podpoří veletrh speciálními replikami z Gibson Custom Shop vytvořenými pro tuto akci, díky nimž se budou návštěvníci moci přenést do dob, kdy světu vládly světoznámé modely této značky. V části věnované Kytarám hvězd budou k vidění originální nástroje a zesilovače hvězd hudebního nebe. Ve zvukové kabině se návštěvníci mohou ponořit do fascinujícího světa zvuků vintage kytar a pod odborným dohledem si zahrát na kytary značek Fender, Gretsch a Gibson.

Služba Rate your guitar nabízí návštěvníkům profesionální ohodnocení a prověření vlastních kytar. Kytaristé se na akci také dozvědí, na co si dát pozor při transportu kytar s komponenty z chráněného dřeva. Během veletrhu Musikmesse proběhnou v prostorách No. 1 Guitar Centre Hamburg vzdělávací akce Vintage kytary jako investice, CITES Wood ID: obchodování s chráněným dřevem a Vintage zesilovače s válcovou technologií a jejich charakteristiky.


Musikmesse Plaza a sobotní workshopy zaměřené na kytary Fender a Gibson

V sobotu 6. dubna veletrh Messe Frankfurt představuje Musikmesse Plaza, zcela novou akci zaměřenou specificky na milovníky hudby, na níž mohou návštěvníci nakupovat nástroje, vybavení, nahrávky a další produkty přímo od výrobců a obchodníků. Navíc bude v prostorách Musikmesse Plaza pokračovat i Svět vintage kytar doplněný řadou doprovodných akcí.

Například akce Fender by Leo Fender: The evolution of Fender's electric guitars 1950-1964 mapuje historii americké firmy Fender a vývoj jejích modelů. V 11.00 hodin představí známý německý kytarista Thomas Blug na workshopu kytary z éry jeho největší slávy. Program zastřešuje Marc Wilkes z No. 1 Guitar Centre Hamburg.

Fanoušci kytar Gibson se mohou těšit i na workshop s celebritami, a to ve 14.00 pod taktovkou hudebníka, producenta a skladatele Petera Weiheho a odborníka na vintage nástroje Drewa Berlina, kteří vezmou návštěvníky na virtuální exkurzi do světa kytar Les Paul.

Svět vintage kytar se mimochodem koná za podpory online obchodu Reverb.com a odborníci z platformy Reverb budou během akce na Musikmesse Plaza odpovídat na dotazy týkající se hodnotných vintage nástrojů a vybavení.

Páteční Les Paul Night: Live s kytarami Gibson!

V pátek večer zahájí hudebníci víkend již v 19.00 hodin, a to specifickým koncertem pro fanoušky klasického rocku. Na Les Paul Night zazní legendární muzika z pozdních padesátých, šedesátých a sedmdesátých let, jež byla rozhodujícím způsobem ovlivněna charakteristickým zvukem kytar Les Paul. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu od Rolling Stones přes LED Zeppelin a Erica Claptona až po Wishbone Ash.

I když je akce zaměřena spíše na hudební nástroje než celebrity, seznam hudebníků je hvězdný. Desetiletími rockových pecek fanoušky provedou světoznámí rockeři, jako je člen skupiny Scorpions Matthias Jabs nebo kytaristé Thomas Blug, Peter Weihe a Drew Berlin. Les Paul Night se bude konat v prostorách Forum.0 a je součástí Musikmesse Festivalu, v jehož rámci se konají koncerty v prostorách veletržního centra i v klubech přímo ve městě.

Návštěvníci veletrhu Musikmesse a Musikmesse Plaza mají vstup na Svět vintage kytar zdarma. Výstava se bude během veletrhu Musikmesse konat ve foyer haly 4.1 a během konání Musikmesse Plaza v hale 1.1. Těšíme se.

Další informace o Musikmesse a Musikmesse Plaza najdete na: www.musikmesse.com a www.musikmesse-plaza.com.

Svět vintage kytar na Musikmess, foto: Petra Welzel Svět vintage kytar na Musikmess, foto: Petra Welzel Svět vintage kytar na Musikmess, foto: Petra Welzel
Tagy Musikmesse Musikmesse 2019 Svět vintage kytar Fender Gibson vintage boutique

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY