Přejít k hlavnímu obsahu
Pózující Matthias Jabs (Scorpions) na minulém ročníku | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Pietro Sutera
Pózující Matthias Jabs (Scorpions) na minulém ročníku | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Pietro Sutera
redakce -

Musikmesse oslaví čtyřicet, nechybí ultimátní jam, akustická vesnice a speciální show pro bubeníky

Vyhlášený veletrh Musikmesse ve Frankfurtu nad Mohanem letos oslaví čtyřicátiny a my opět budeme o toho. Akce už dávno přesahující rozměry tradičního veletrhu hudebních nástrojů proběhne ve dnech 1. až 4. dubna 2020, na návštěvníky čeká také zajímavá hudební produkce a doprovodný program. Souběžně s Musikmesse se koná i veletrh Prolight + Sound zaměřený na osvětlovací a zvukové technologie.

Jednou z nejoblíbenějších akcí z bohatého doprovodného programu je rozhodně Ultimate Jam konaný během prvního dne veletrhu. Jak už napovídá motto této akce Legends & Icons, vystoupí zde hvězdy jako Bernie Marsden ze skupiny Whitesnake, Don Airey z Deep Purple, Jennifer Batten, která vystupovala s Michealem Jacksonem a další světově známí interpreti. „Musikmesse je víc než jen produktová show. Stále více se zaměřuje na hudební zážitek a samotnou interpretaci hudby ve všech jejích aspektech, na nezapomenutelné hudební okamžiky a na navazování kontaktů mezi návštěvníky i přímých kontaktů mezi hudebníky všech věkových skupin s legendárními umělci. Jsme hrdí na to, že můžeme návštěvníkům nabídnout takové úžasné akce, jako je Ultimate Jam, a jsme rádi, že se jich zúčastní tolik světových hvězd,“ říká ředitel veletrhu Musikmesse Wolfgang Weyand.

V programu Musikmesse najdete také dvě úplné novinky, kterými jsou Home of Drums, na níž nejznámější bubeníci a perkusisté představí nejrůznější bicí a perkusní nástroje a Acoustic Village, která v hale 3.1 nabídne prostor pro milovníky akustických kytar. Nebudou tu chybět produktové prezentace známých výrobců ani zkušebna nástrojů. Představí se zde takové společnosti jako jsou AER Music, Art & Lutherie, Flight Ukulele, Godin Guitars, Lakewood Guitars, Seagull Guitars, Simon & Patrick nebo Stevens Custom Guitars. „Jsme nadšeni, že se tolik renomovaných výrobců rozhodlo využít tohoto jubilejního ročníku Musikmesse, aby prezentovali své produkty na této speciální komunitní platformě. V Acoustic Village je pro společnosti velmi snadné oslovit jejich cílovou skupinu a navázat kontakt s obchodníky, muzikanty a ostatními firmami,“ dodává Weyand.

Fanoušci kytar by určitě neměli přijít ani o jedinečnou akci Guitar Boutique Village v hale 3.1, kde bude několik společností vystavovat ručně a na míru vyráběné kytary všech druhů. Najdete zde nádherné, exkluzivní a hodnotné kousky, ale i běžné kytary pro každodenní použití. Oboje si zde můžete v klidu vyzkoušet v testovací kabině.

Letos připravilo Musikmesse také speciální vzpomínkovou akci na kytaristu Randyho Rhoadse s názvem Randy Rhoads Remembered, na níž vystoupí umělci, kteří s ním v minulosti spolupracovali: Brian Tichy, Phil Soussan, Don Airey, Ron Thal nebo Christian Brady.

Více informací najdete na oficiální webových stránkách veletrhu www.musik.messefrankfurt.com, vstupenky pořídíte pohodlně online za zvýhodněnou cenu a bez čekání na www.visitortickets.messefrankfurt.com.

 

Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Jean Luc Valentin Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Jochen Günter Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Pietro Sutera Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel Musikmesse | Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Pietro Sutera
Tagy Musikmesse Musikmesse 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY