Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 16.10.2021 - 00:01

Superstraty Suhr Standard Legacy Ltd se vrací ke kořenům

Konstruktér John Suhr se rozhodl zavzpomínat na začátky své kariéry, kdy společně s Rudolfem Pensou stavěli moderní superstraty, které dodnes používá např. Mark Knopfler. Limitovanou edici, jež bude součástí katalogu značky v letošním a příštím roce, tvoří dvě verze modelu Suhr Standard Legacy Ltd v celkem pěti barevných úpravách. Varianty se liší především hardwarem a přenos zvuku obstarávají stejně jako u části předloh z osmdesátých let aktivní snímače EMG.

Pro základ korpusu s ostřeji koncipovanými hranami a ergonomií připomínající nástroje butikové značky Tom Anderson bylo vybráno africké dřevo okoume s vlastnostmi blízkými mahagonu, doplněné javorovým topem i lemováním. Javorový krk opatřený subtilním profilem Even C Slim (.800“ – .880“) nese hmatník z indického palisandru s proměnlivým radiusem 10 až 14 palců a k dispozici je 22 jumbo pražců z nerezové oceli.

U modelů vybavených klasickým dvoupivotovým vibratem Gotoh 510 s ocelovými kameny i sustain blokem najdeme ořech ze směsi Tusq široký 42 mm a identický rozměr mají také zámky nultého pražce u variant osazených originálním vibratem Floyd Rose. Ladění zajišťují uzamykatelné strojky Suhr a hardware má zlatou úpravu.

Trojice snímačů EMG usazených v černých nebo slonovinových krytech sestává z osvědčeného kobylkového humbuckeru EMG 85, jemuž sekundují střední a krkový single coil EMG SA. Konfigurace HSS je ovládána třípolohovým nožovým přepínačem, společnou hlasitostí a tónovou clonou

Limitovaná série špičkových superstratů Suhr Standard Legacy Ltd je dostupná v transparentních odstínech Aged Cherry Burst, Suhr Burst, Trans Caramel nebo v lacích Pelham Blue či Black. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena okolo hranice 3500 dolarů, včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Suhr Suhr Standard Legacy Ltd

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY