Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Superstraty a Flying V z japonské edice Jackson MJ

Firma Jackson představila nové kytary z edice MJ Series, které jsou vyráběny v japonské pobočce. Moderně koncipované nástroje osazené kvalitními snímači míří především na hráče razantnějších žánrů a zahrnují celkem šest superstratů a jeden modifikovaný Flying V. Kolekce Dinky se rozrostla o verze MJ DKR, DKRA, DKR MAH, DKRP, v populární řadě Soloist se objevila verze SL2 a v nabídce výrobce přibyla i dvojice signovaných modelů MJ Rhoads RRT a MJ Misha Mansoor So-Cal 2PT.

MJ Dinky DKR s olšovým tělem a šroubovaným krkem lepeným z pěti vrstev javoru a ořechu je vybaven humbuckery DiMarzio Super Distortion DP100 a DiMarzio PAF Pro DP151, špičkovým uzamykatelným vibratem Gotoh GE1996T a dvouoktávovým hmatníkem. Na výběr jsou provedení Ice Blue Metallic s chromovaným hardwarem a bílými cívkami snímačů (cca 41200 Kč) nebo varianta Satin Black s černým hardwarem a žlutými snímači (cca 42600 Kč).

MJ Dinky DKRA disponuje mahagonovou základnou korpusu, jasanovým topem a humbuckery Seymour Duncan JB TB-4 plus Seymour Duncan Jazz SH-2N. Ostatní specifikace tohoto modelu v barvě Matte Black Ash jsou obdobné jako u předchozího nástroje. Velmi podobnou konstrukci, lišící se pouze horní topolovou deskou těla, má i varianta MJ Dinky DKRP se snímači DiMarzio Super Distortion DP100 a DiMarzio PAF Pro DP151. Kytara v působivé úpravě Transparent Blue Burst vyjde na cca 47600 Kč.

Z nastaveného konceptu nevybočuje ani model Dinky DKR MAH opatřený mahagonovým korpusem a humbuckery Seymour Duncan JB TB-4 / Jazz SH-2N. Kytara je dostupná v lacích Gloss Black či Snow White za cenu pohybující se pod hranicí 42600 Kč. Zástupci edice Dinky mají reverzní hokejkovou hlavici osazenou ladicími strojky Gotoh, ebenové hmatníky s proměnlivým radiusem 12 – 16 palců, luminiscenční značky, pětipolohový switch, společnou hlasitost a tónovou clonu.

MJ Soloist SL2 využívá průchozí krk ze tří kusů javoru k němuž jsou přilepena olšová křídla korpusu, ebenový hmatník s proměnlivým radiusem nese 24 jumbo pražců, opět bylo použito vibrato Gotoh GE1996T se zámky nultého pražce Floyd Rose R3 širokými 42.86 mm a ladění obstarávají firemní strojky. Zvuk přenáší humbuckery Seymour Duncan JB TB-4 / Jazz SH-2N ovládané třípolohovým přepínačem, hlasitostí a clonou. Oficiální cena za nástroj v odstínech Gloss Black nebo Snow White byla nastavena na cca 53900 Kč.

MJ Rhoads RRT představuje další variaci na signovaný Flying V bývalého kytaristy kapely Ozzyho Osbournea Randyho Rhoadse. Kytara je podobně jako Soloist SL2 postavena na koncepci sestávající z průchozího javorového krku a olšového těla, do ebenového hmatníku je vsazeno 22 masivních pražců, pro ořech byl vybrán kompozit Graph Tech TUSQ XL a elektroniku tvoří osvědčená dvojice snímačů Seymour Duncan JB TB-4 / Jazz SH-2N. Model v barvě Gloss Black, opatřený pevnou kobylkou tune-o-matic Jackson TOM a strojky Gotoh, vyjde na cca 58700 Kč.

MJ Misha Mansoor So-Cal 2PT je na rozdíl od většiny předchozích nástrojů postavených pro kytaristu progmetalové party Periphery inspirován klasickým Stratocasterem, čemuž odpovídají linie lehkého lipového korpusu, šroubovaný krk z tepelně upraveného javoru, jednovrstvý pickguard i licencovaný tvar hlavice. Z karamelizovaného javoru je vyroben i hmatník s velmi plochým radiusem 20 palců, nesoucí 22 jumbo pražců a ořech Graph Tech TUSQ XL.

Kobylkovému humbuckeru Bare Knuckle Ragnarok sekundují střední a krkový single coil Bare Knuckle Trilogy Suite SC Strat s plastovými kryty v patinovaném odstínu „parchment“. Ovládání sestává ze společné hlasitosti, clony a pětipolohového nožového switche, poskytujícího následující konfigurace snímačových cívek: pol. 1 – HB, pol. 2 – vnitřní cívka z HB + střední SC, pol. 3 – vnější cívka z HB + krkový SC, pol. 4 – střední + krkový SC, pol. 5 – krkový SC.

Struny kotví ve dvoupivotovém vibratu Gotoh Custom 510 s frézovaným lůžkem umožňujícím dvouzvratný chod, ladění zajišťují uzamykatelné mechaniky Gotoh a šroub grafitové výztuhy krku je umístěn v šachtě za posledním pražcem. Signaturu v barvě Daphne Blue a chromovaným hardwarem lze pořídit za cenu pohybující se okolo 58700 Kč. Ke všem nástrojům z řady Jackson MJ Series 2021 jsou dodávána pevná pouzdra a popruhové zámky Dunlop Dual-Locking.

Tagy Jackson Jackson MJ Series 2021

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY