Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Stylový Vox Pathfinder 10 Union Jack

Kompaktní, desetiwattová komba Vox z modelové řady Pathfinder se za pár let své existence zařadila mezi velmi oblíbené a finančně dostupné aparáty určené především na domácí cvičení. Výrobce nyní přichází s limitovanou sérií této edice nesoucí označení Vox Pathfinder 10 Union Jack.

Klasický černý design šasi vystřídal koženkový potah v barvě slonové kosti, stejný odstín má i ucho, původně hnědý hlavní panel dostal černý povrch a jak část názvu komba napovídá, místo typické hnědé síťky s kosočtvercovým vzorem je reproduktor chráněn látkou s motivem britské vlajky v lehké relic úpravě.

Jednoduše řešené ovládání tohoto dvoukanálu sestává z potenciometrů gainu, basů, výšek a celkové hlasitosti doplněné o tlačítko aktivující zkreslení. Kromě nástrojového vstupu a síťového vypínače zde najdeme také jackový konektor pro sluchátka, jenž funguje i jako Line Out např. pro přímé nahrávání do počítače.

Skladný a lehce přenosný tranzistorový aparátek o rozměrech 38x26x17 cm a hmotnosti necelých 5 kg disponuje koncovým stupněm o výkonu 10 W a je osazen jedním 6.5 palcovým reproduktorem Vox Bulldog s impedancí 8 Ohm.

Pokud se poohlížíte po kombu vhodném na domácí cvičení a před digitálním modelingem dáváte přednost analogovým zařízením s jednoduchým a přehledným ovládáním, tak vyzkoušejte také stylový Vox Pathfinder 10 ve vintage designu Union Jack. Kombo se na našem trhu objeví pravděpodobně v průběhu září a jeho cena by se měla pohybovat okolo 2 700 Kč.

Tagy vox

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY