Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Studiový ekvalizer Heritage Audio Motorcity EQ

Společnost Heritage Audio, uznávaný výrobce moderních verzí klasických britských rackových systémů, obrátila svou pozornost za Atlantik a představila po všech stránkách špičkový studiový ekvalizer MotorCity EQ, jenž je přesnou reprodukcí modelu z šedesátých let, používaného ve studiích Motown v Detroitu. MotorCity EQ je jednokanálový, sedmipásmový pasivní mono ekvalizer, uložený do robustního rackového šasi ve formátu 2U a osazený součástkami nejvyšší dostupné kvality.

Masivní čelní panel z broušeného hliníku nese celkem osm potenciometrů opatřených bakelitovými custom krytkami – sedm ovladačů je vyhrazeno pro korekce se zdvihem +- 8 dB, volitelným v 1 dB krocích, postavených na frekvencích 50 Hz, 130 Hz, 320 Hz, 800 Hz, 2 kHz, 5 kHz a 12.5 kHz. Poslední potenciometr s identickým decibelovým rozpětím slouží k nastavení gainu a posuvný přepínač s polohami In/Out/Off usnadňuje tzv. A/B porovnání signálu. Na zadní straně najdeme symetrický XLR vstup a výstup a napájecí zdířku pro adapter.

Firma Heritage Audio, která na vývoji tohoto modelu spolupracovala s týmem společnosti Black Lion Audio, použila pro stavbu obvodů na zakázku vyrobené repliky původních diskrétních komponentů splňujících armádní normy, což se odrazilo nejen na odolnosti materiálu, z kterého jsou jednotlivé součástky vyrobeny, ale také na jejich hodnotách s minimální tolerancí nepřesahující limit jednoho procenta.

Kromě 21 kondenzátorů, stejného počtu induktorů (3 + 3 na každé pásmo) a dalších součástek, využívá ekvalizer zakázkovou kopii originálního vstupního transformátoru UTC s upraveným poměrem závitů pro lepší integraci se zařízeními moderních studií, a výstupní transformátor firmy Carnhill nahrazuje Achillovu patu originálu, jenž byl vybaven koncovou jednotkou z produkce Opamp Labs.

Striktně analogový, ručně sestavovaný model Heritage Audio Motorcity EQ nabízí stejně jako předloha hřejivý, muzikální, průrazný zvuk bez nežádoucích artefaktů a podle slov šéfkonstruktéra Petera Rodrigueze je jediným dostupným ekvalizerem, který může v současnosti konkurovat populárnímu ekvalizeru Pultec. Oficiální cena se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 2000 dolarů. Součástí dodávky je i napájecí zdroj.

Tagy Heritage Audio Heritage Audio Motorcity EQ

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY