Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Lampový studiový kompresor Heritage Audio Tubesessor

Tým vývojářů renomované značky Heritage Audio, věnující se výrobě špičkových studiových zařízení, připravil prémiový elektronkový kompresor s označením Tubesessor. Model v rackovém formátu, který představuje modernizovanou verzi  jednoho z nejvyhledávanějších kompresorů Tube-Tech CL 1B, je už vzhledem k cenovce určen především do profesionálních studií, kde může tato optická komprese nabídnout velmi přirozený, hřejivý transparentní projev s nadstandardní čistotou, hloubkou a projekcí.

Čelní panel je kromě tradičních potenciometrů Gain, Ratio, Attack, Threshold a Release (0.05 – 10 s) osazen čtyřpolohovým rotačním spínačem určujícím míru saturace integrovaných pečlivě vybraných NOS elektronek 1x CK5755 + 1x 12BH7A, a to v modech Classic, Mild, Medium a Hot.

Další obdobně řešené přepínače obsluhují sekce sidechain filtrace, analogového podsvíceného VU meteru (monitoring vstupního / výstupního signálu či redukce gainu), linky (master / slave) a obvodu s režimy Fixed, Fix/Man, Manual, navázanými na parametry Attack a Release. Vedle páčkového síťového switche a stavové kontrolky je umístěn přepínač bypass.

Ze zadní strany ocelového šasi částečně vystupují dvě pohodlně vyměnitelné lampy, trojice zakázkových transformátorů, a najdeme zde samozřejmě i jackový linkový výstup pro synchronizaci s druhým kompresorem (stereo báze) a vstupní/výstupní XLR konektory s pozlacenými kontakty.

Oficiální cena modelu Heritage Audio Tubesessor byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 2500 dolarů. Rozměry: 482  x 153 x 134 mm (3U), hmotnost: 3.65 kg, max. gain: 30 dB, frekvenční odezva: 20 Hz – 20 kHz, odstup signálu od šumu: >94 dB, harmonické zkreslení: ≤ 0.5 %.

Tagy Heritage Audio Heritage Audio Tubesessor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY