Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.04.2020 - 00:01

Studiové monitory PreSonus Eris E7 XT

K aktivním studiovým monitorům PreSonus řady Eris přibyl třetí model Eris E7 XT, který doplňuje předchozí verze Eris E5 XT a Eris E8 XT. Novinka je osazena koncovým bi-amp zesilovačem o výkonu 140 W a využívá patentovaný typ vlnovodu EBM (Eliptically Boundary Modeled), jenž zpřesňuje podání vyšších frekvenčních pásem a v horizontálním směru rozšiřuje poslechový prostor na úhel 100 stupňů.

Do čelní ozvučnice se štěrbinovým bassreflexem je usazen woofer o průměru 6.5 palců doplněný výškovým tweeterem s průměrem 1.25 palce. Duální zesilovač třídy Class AB má výkonové větve rozděleny v poměru LF – 75W, HF – 65W a vertikální poslechový úhel činí 60 stupňů, čímž jsou eliminovány případné zvukové odrazy od stolu, podstavce apod.

Dělicí kmitočet integrovaného crossoveru byl nastaven na hodnotu 2.5 kHz, frekvenční rozsah se pohybuje v mantinelech 42 Hz až 22 kHz a maximální SPL je dáno hranicí 104 dB. Obvody disponují ochranami proti zkratu, přehřátí nebo RF interferencím a nechybí subsonický filtr.

Na zadní straně kabinetu vyrobeného z laminovaného vinylu a MDF desek se střední hustotou vláken najdeme trojici vstupů sestávajících ze symetrických konektorů XLR, TRS a standardně zapojené zdířky RCA. Kromě potenciometru hlasitosti s navázanými korekcemi středů a výšek se zdvihem +-6 dB na frekvencích 1 kHz a 10 kHz lze výsledný signál upravit low-cut filtrem (80/100 Hz). Funkce Acoustic Space s mody 0/-2/-4 dB umožňuje optimalizovat projekci v akusticky komplikovanějších místnostech.

Dvoupásmové studiové monitory PreSonus Eris E7 XT s rozměry 240 x 242 x 365 mm, hmotností 8.4 kg a speciální vnitřní konstrukcí navrženou šéfdesignerem společnosti WorxAudio Hughem Sarvisem, by se měly na evropském trhu objevit s cenovkou cca 200 eur za kus.

Tagy Presonus PreSonus Eris E7 XT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY