Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.02.2016 - 00:01

AKG K52, K72 a K92: studiová sluchátka za hubičku

Nabídku studiové řady sluchátek série K z produkce rakouské firmy AKG posílila trojice finančně dostupných modelů K52, K72 a K92. Všechny novinky využívají uzavřenou circumaurální konstrukci, mají velké 40 mm měniče a i přes svou nízkou cenu si stále udržují vysoký zvukový standard, kterým je společnost AKG vyhlášená.

Sluchátka se díky použitým materiálům mohou pochlubit hmotností pouhých 200 g, drivery s vysokou citlivostí a širokým frekvenčním záběrem jsou schopny reprodukovat potřebné detaily a k důležitým vlastnostem patří také nízká impedance (32 Ohmů), jež zaručuje kvalitní poslech jak s komerčním zařízením tak i s profesionálním studiovým vybavením. Výhodou, šetřící vaše finance, jsou i vyměnitelné earpady.

Základní model K52 v matně černém designu je určen především do domácího studia nebo pro pódiový příposlech. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 18 Hz až 20 kHz, citlivost dosahuje 110 dB a maximální vstupní hlasitost činí 200 mW.

S černostříbrným typem K72 už vstupujeme do profesionální kategorie referenčních studiových sluchátek - frekvenční rozsah měničů se posunul k hodnotám 16 Hz až 20 kHz, citlivost se vyhoupla na 112 dB SPL/V a 3 metrový signálový kabel má dostatečnou délku pro většinu použití.

Luxusní verze K92 v elegantním černozlatém provedení je prémiovým typem této edice, který využijete při mixáži, masteringu i kontrolním poslechu - model je osazen špičkovými drivery pokrývajícími spektrum 16 Hz až 22 kHz, citlivost narostla na hranici 113 dB, téměř k dokonalosti byla dotažena izolace od rušivých zvuků z okolí a kontakty minijacku jsou pro lepší přenos vyšších pásem potaženy zlatem.

Studiová sluchátka AKG K52, K72 a K92 patří v dané cenové kategorii k tomu nejlepšímu, co současný trh může nabídnout. Pokud uvažujete o pořízení kvalitních multifunkčních sluchátek s výborným poměrem cena/výkon, tak novinky od AKG rozhodně zařaďte mezi adepty k vyzkoušení. Evropské ceny se mají pohybovat v rozmezí 50, 60 a 70 Euro podle konkrétního modelu.

Tagy AKG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY