Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podcastingový kondenzátorový USB mikrofon AKG Ara

Svůj první USB mikrofon Lyra představila značka AKG začátkem loňského roku a nyní na něj navazuje modelem Ara, mladším a finančně dostupnějším sourozencem populární Lyry. Oba mikrofony sdílejí obdobný designový koncept a jsou určeny pro tvorbu internetového obsahu, online rozhovory, hudební produkci a příbuzné aktivity. Verze Ara je sice prezentována a také dodávána s desktopovým stojánkem, ten je ale možno případně odpojit a připevnit mikrofon na běžný mikrofonní stojan.

Kondenzátorový model Ara je samozřejmě napájen přes USB-C port a uživatel si může pomocí spínače zvolit mezi kardioidním a všesměrovým (omnidirekcionálním, kulovým) charakterem, takže snímání mikrofonu lze rychle a pohodlně optimalizovat podle momentálních preferencí a potřeb.

Kardioidní vzor umožňuje nahrávat zdroje zvuku umístěné před mikrofonem a zároveň maximálně eliminovat boční a zadní prostor. Daný pattern je ideální pro online konference, nahrávání podcastů apod. Všesměrový režim zachycuje zvuk z čelní i zadní strany, což umožňuje nahrávat větší počet hostů v místnosti nebo nástroje s přirozeným ambientem.

Frekvenční odezva se pohybuje v rozpětí 20 Hz – 20 kHz, použity byly převodníky s rozlišením 24-bit / 96 kHz, zkreslení činí cca 0.03% a limitní hodnota SPL činí 120 dB. Na těle mikrofonu najdeme minijack napojený na sluchátkový zesilovač s impedancí 16 ohmů a proudový odběr mikrofonu je dán hodnotou 75 mA. Kromě spínače patternů je Ara vybaven ovladačem hlasitosti a funkcí Mute.

Flexibilní plug-and-play kondenzátor AKG Ara je dodáván společně s dvoumetrovým kabelem USB-C/USB-A, stojanovým adapterem 3/8” x 5/8” a registrační kartou pro bezplatné stažení nahrávací DAW aplikace Ableton Live 11 Lite. Na českém trhu byla oficiální cena nastavena okolo hranice 3100 Kč, což z tohoto modelu dělá jeden z nejlevnějších značkových USB-C mikrofonů s volitelným směrovým patternem.

Tagy AKG AKG Ara

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY