Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.11.2019 - 00:01

USB-C Ultra HD mikrofon AKG Lyra

Společnost AKG představila nový kondenzátorový USB mikrofon Lyra s designem inspirovaným studiovou legendou AKG C414. Všestranný model se může stát ideálním pomocníkem nejen pro rychlý náběr nástrojů nebo vokálu, ale jeho vlastnosti jej předurčují také k vytváření profesionálních podcastů, YouTube videí apod.

Základem mikrofonu je čtveřice proprietárních adaptivních kapslí nabízejících výběr ze čtyř charakteristik (Front, Front & Back, Tight Stereo, Wide Stereo) a převodníky 24-bit/192kHz umožňující záznam v audio kvalitě Ultra HD, která je samozřejmě závislá na schopnostech hostitelského zařízení a softwaru.

Na čelní straně šasi najdeme ovladač hlasitosti sluchátek, tlačítko funkce mute, na opačné straně je umístěn přepínač mikrofonních patternů a potenciometr gainu. Do spodní části korpusu je zapuštěn port
USB-C 2.0 a sluchátkový minijack s integrovaným zesilovačem (43 mW) pro monitoring s nulovou latencí.

Kromě přiloženého stolního stojánku lze Lyru upevnit na klasický stojan nebo rameno a zajištěna je kompatibilita se zařízeními pracujícími na platformách Mac, PC, iOS i Android s minimálními systémovými požadavky Mac OS 10.7, Windows 8, Android 9, iOS 10. Díky systému AKG IEOP (Internal Element Overload Prevention), vestavěnému shockmountu a zvukovému difuzoru je Lyra schopna automaticky snížit šum a zlepšit úroveň signálu pro optimální výkon.

Oficiální cena modelu AKG Lyra, určená pro americkou část trhu, byla nastavena pod hranicí 150 dolarů včetně zmíněného desktopového stojánku, 2 m kabelu USB-C/USB-A a registrační karty pro volné stažení produkční DAW aplikace Ableton Live 10 Lite.

Tagy AKG AKG Lyra

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY