Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 28.04.2017 - 00:01

Studiová skládací sluchátka AKG série K

Společnost AKG, renomovaný rakouský výrobce audio techniky patřící pod křídla amerického koncernu Harman, si na letoční veletrh Musikmesse připravila trojici profesionálních studiových sluchátek se skládací konstrukcí. Modely K175, K245 a K275 jsou určeny pro často cestující hudebníky a zvukaře s cílem poskytnout špičkovou zvukovou kvalitu ve snadno přenosném balení.

Všechny varianty jsou vybaveny samonastavitelnou hlavovou opěrkou a vyměnitelnými náušníky z paměťové pěny pro komfortní poslech a ve své třídě nabízí nejlepší frekvenční odezvu podpořenou precizně vykreslenými detaily a čistým přednesem v celém spektru, což by mělo usnadnit práci při použití různých audio systémů. Díky vysoké citlivosti a nízké impedanci je tato edice také ideální volbou v kombinaci s málo výkonnými zdroji jako např. mobilním telefonem, tabletem atd.

AKG 175 jsou uzavřená sluchátka využívající měniče o průměru 40 mm s frekvenčním rozpětím 18 Hz až 26 kHz, citlivostí 114 dB a impedancí 32 Ohm, 5 m kabel je vyměnitelný. Model K245 s polootevřeným konstrukčním systémem disponuje měniči o velikosti 50 mm, citlivost je dána hodnotou 109 dB, frekvenční rozsah se pohybuje od 15 Hz do 25 kHz a impedance činí 32 Ohm. AKG 275 představují uzavřenou verzi s rozsahem 16 Hz až 28 kHz, komponenty a jejich vlastnosti jsou identické jako u typu K245.

Studiová skládací sluchátka AKG série K přinášejí zvukový nadstandard za rozumnou cenu a vzhledem k jejich flexibilitě je využijete nejen při studiové práci, ale také v případě pokud si chcete dopřát kvalitní poslech jakéhokoliv audia. Novinky by měly na pulty obchodů dorazit začátkem června a jejich předpokládané ceny se budou pohybovat okolo 130 eur za K175, cca 150 eur za model K245 a asi 170 eur za K275.

Tagy AKG AKG K
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY