Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 23.01.2021 - 00:01

Studentský keyboard Yamaha EZ-300

Speciálně pro začátečníky a mladé studenty je určen nový keyboard Yamaha EZ-300, jenž je kromě tradičních funkcí vybaven elektronickou klaviaturou opatřenou 61 podsvícenými klávesami s nastavitelnou odezvou v krocích Soft, Medium, Hard, Fixed. LED diody v klávesách reagují na noty skladby přehrávané integrovanou jednotkou, což společně s edukační sekcí Keys To Success napomáhá k rychlejšímu a zábavnějšímu učení songů, stupnic, prstokladů a dalších prvků pianové techniky hry.

Přímo vybírat je možno ze 140 skladeb a pokud vám nabídka nepřijde dostačující, tak na online shopu Yamaha je k dispozici řada písniček a kompozic v MIDI formátu, importovatelném z počítačů Mac či PC do kláves prostřednictvím USB portu. Zvuková banka zahrnuje vzorky piana, varhan, smyčcových a dechových nástrojů, perkusí, kytar nebo syntezátorů, doplněných rejstříky SuperArticulation Light Voices přidávajících např. houslová pizzicata apod.

Pro zjednodušení doprovodů je zde samozřejmě funkce Smart Chord, spouštějící celý akord jednou klávesou, a pro mnohé adepty klavírního řemesla bude vítaným pomocníkem výuková sekce Keys To Success, která rozdělí zvolenou etudu na kratší party, takže jednotlivé sekvence lze procvičovat doslova krok za krokem, navíc s možností zpomalení tempa se zachováním výšky ladění.

Maximální polyfonie je dána 48 hlasy, knihovna obsahuje i bicí patterny, arpeggia či tzv. XGlite Voices, celkem 38 typů DSP efektů sestává z několika reverbů, chorusů, ekvalizerů a harmonických efektů, zařazeny jsou funkce Dual, Split, Arpeggio a Melody Supressor, nejrůznější styly zastupuje 205 presetů a nahrávací jednotka má kapacitu 10000 not.

Nechybí stereofonní USB karta (16-bit/44.1 kHz), metronom, transpozice, centrální ladění a poslech obstarává koncový zesilovač o výkonu 2 x 2.5 W napojený na dvojici reproduktorů o průměru 12 cm. Do zadního panelu je zapuštěn vstup sustain pedálu, sluchátková zdířka, minijackový Aux In, USB port a napájecí konektor 12 V adapteru.

Keyboard Yamaha EZ-300 o rozměrech 945 x 118 x 369 mm a hmotnosti 4.8 kg je nabízen v elegantní bílé úpravě Silver White, oficiální cena byla na českém trhu nastavena pod hranicí 8000 Kč včetně vyklápěcího notového stojánku, adapteru a notového materiálu. Využít lze nahrávací aplikaci Rec'n'Share a pro zařízení fungující na platformách iOS je připraven MusicSoft Manager. Oba softwary jsou schopny zastat funkci výukových programů.

Tagy Yamaha Yamaha EZ-300
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY