Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Stratocastery a Telecastery Fender z edice Deluxe 2016

Společnost Fender přichází na trh s novou sérií kytar náležející do řady Deluxe 2016, která v portfoliu značky představuje pomyslný střed mezi edicemi Classic a American Standard. Současnou řadu Deluxe nyní tvoří trojice Stratocasterů - Deluxe Strat, Deluxe Strat HSS a Deluxe Roadhouse Strat a Telecastery Deluxe Nashville Tele a Deluxe Tele Thinline.

Společným rysem pro celou sérii jsou nadstandardní zvukové možnosti, jež podle typu nástroje přináší buď rozšířená kombinace snímačů (přidaný minipřepínač) nebo zařazení předzesilovače. Kytary jsou nabízeny s olšovými i jasanovými korpusy, javorovými i palisandrovými hmatníky s plochým radiusem a 22 pražci, ergonomickým spojem krku a těla pro pohodlnější přístup levé ruky do vysokých poloh a zamykatelnými strojky.

Fender Deluxe Stratocaster disponuje krkem s pohodlným profilem Modern C, jednozvratným vibratem s dvojicí pivotů a ocelovými kameny a přenos zvuku mají na starost tři single coily Fender Vintage Noiseless. Ty jsou ovládány pětipolohovým přepínačem a knoflíky Volume, 2xTone. Mezi tónovými clonami je umístěn mini přepínač, jenž ve 4. poloze hlavního switche aktivuje všechny snímače a v 5. pozici přidává ke krkovému i kobylkový single.

Fender Deluxe Strat HSS je ve většině specifikací identický s předchozím modelem Deluxe, ale na rozdíl od tří-singlové koncepce najdeme u kobylky humbucker Fender Twin Head Vintage a samostatný mini spínač je nahrazen přepínačem S1 usazeném v knoflíku hlasitosti a rozepínajícím cívky humbuckeru.

Deluxe Roadhouse Stratocaster je osazen trojicí singlů Vintage Noiseless s nožovým switchem a střední tónová clona je nahrazena šesti-polohovým otočným přepínačem V6 pro ovládání zabudovaného předzesilovače, jenž je aktivován switchem S1 v potenciometru Volume.

Fender Deluxe Nashville Telecaster je na rozdíl od jiných modelů vybaven třemi snímači - krkové a kobylkové verze Vintage Noiseless Tele doplňuje střední single coil Vintage Noiseless Strat a z toho důvodu dostala tato varianta pětipolohový přepínač s klasickými Stratocasterovskými kombinacemi zapojení.

Deluxe Telecaster Thinline s typickým tvarem pickguardu má olšové tělo s rezonančními dutinami a dva bezbrumové snímače Vintage Noiseless s magnety Alnico 2 jsou ovládány čtyřpolohovým přepínačem, jenž nabízí i sériové zapojení singlů pro hutnější zvuk s vyšším výstupem.

Většina Fenderů z edice Deluxe 2016 je v současné době dostupná i na českém trhu - Deluxe Strat HSS, Deluxe Roadhouse Strat a Deluxe Nashville Telecaster pořídíte za cca 23 900 Kč a cena modelu Fender Deluxe Stratocaster se pohybuje okolo 26 800 Kč.

Tagy Fender Stratocaster Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY