Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.01.2021 - 09:00

Stereofonní modelingová komba Blackstar řady ID:CORE V3

Britský Blackstar představil třetí generaci digitálních kytarových aparátů řady ID:CORE V3, zastoupenou kompaktními programovatelnými komby ID:CORE V3 Stereo 10, V3 Stereo 20 a V3 Stereo 40, disponujícími technologií Super Wide Stereo, výkony 2x5, 2x10 nebo 2x20 W, vylepšenou jednoduše ovladatelnou efektovou sekcí, emulací boxů Cab Rig Lite, přepracovaným USB rozhraním, možností streamingu apod. Především začínající hráči tak v jednom balení dostanou všestranný systém, který kromě domácího cvičení, kapelové zkoušky, menší koncertní akce (40 W verze) či přímého nahrávání do počítače, zvládne také přehrávání hudby.

Modelingová předzesilovací sekce nabízí celkem šest kanálů rozdělených do modů Clean Warm, Clean Bright, Crunch, Super Crunch, OD1 a OD2, volitelných rotačním přepínačem Voice. Potenciometry hlasitosti a gainu doplňuje patentovaná korekce ISF, umožňující plynulé nastavení britského či amerického charakteru zvuku a zmíněný streaming zajišťuje minijackový linkový TRRS vstup.

Druhý 3.5 mm konektor slouží pro připojení sluchátek a je stejně jako port USB-Mini B pro přímé nahrávání do počítače, napojen na emulační obvod Cab Rig Lite se vzorky kabinetů, jejichž editaci včetně typu boxu, mikrofonu, jeho pozice atd. obstarává nová bezplatná firemní aplikace Architect, která by měla nahradit stávající platformu Insider včetně všech funkcí, jako je změna presetů, nastavení noise gatu, efektů, třípásmového EQ s presencí a resonancí a dalších položek. Vestavěna je čtyřkanálová zvuková USB karta, takže při nahrávání lze využít jak kompletní náběr, tak i reamping nebo pouze přímý signál z preampu.

Inovovaná efektová jednotka, jejíž návykový projev představuje nadstandard také díky technologii Super Wide Stereo, disponuje 12 předvolbami (4 x modulace, 4 x delay, 4 x reverb), segmentovým parametrem Type, přiřazenými tlačítky Mod, Dly, Rev, Tap a multifunkčním potenciometrem Level, který v kombinaci se spínačem tap tempa určuje i rychlost modulační vlny či čas delaye. Integrována je samozřejmě ladička, aktivovatelná delším stiskem tlačítka reverbu, a pátý spínač režimu Manual zároveň slouží k uložení některého ze šesti programovatelných presetů.

Koncový stereo zesilovač je kombinován s dvojicí lineárních full-range měničů, jejichž neutrální frekvenční charakteristika se po připojení audio zdroje (MP3, telefon, tablet) prostřednictvím TRRS kabelu zapojeného do linkové zdířky, postará o přirozený přednes reprodukované hudby. Hlasitostní úroveň této větve nastavuje ovladač Volume při stisknutém tlačítku Tap. Na lepené zadní desce skeletu najdeme zapuštěné madlo a vstup pro adapter nebo power banku.

Kytarová komba Blackstar ze série ID:CORE V3, pokrývající široké zvukové spektrum počínaje průzračně čistým cleanem, přes jemně nakreslený tón, saturovaný středový crunch, masivnější drive ve stylu modifikovaného (hot-rod) Marshallu Super Lead, až po high-gainou pilu, jsou na evropském trhu dostupná za ceny pohybující se v následujících relacích: ID:CORE V3 Stereo 10 cca 135 eur, ID:CORE V3 Stereo 20 cca 175 eur, ID:CORE V3 Stereo 40 cca 210 eur. Součástí dodávky je adapter a licence na DAW software Presonus Studio One Blackstar Edition. Modely 20/40 jsou kompatibilní s firemními footswitchi FS-18 nebo FS-11.

Rozměry, hmotnost, výkon, reproduktory

ID:CORE V3 Stereo 10: 340 x 265 x 185 mm, 3.7 kg, 2 x 5 W, 2 x repro Blackstar o průměru 3 palce
ID:CORE V3 Stereo 20: 375 x 292 x 185 mm, 5.2 kg, 2 x 10W, 2 x repro Blackstar o průměru 5 palců
ID:CORE V3 Stereo 40: 434 x 336 x 185 mm, 6.2 kg, 2 x 20W, 2 x repro Blackstar o průměru 6.5 palců

Efekty

Modulace: phaser, chorus/flanger, envelope, tremolo
Delaye: lineární, analogový, páskový, multi
Reverby: room, hall, spring, plate

Tagy blackstar Blackstar ID:CORE V3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY